Ministerstvo financí připravuje sanaci bývalého areálu Avia v Letňanech

22.06.2021 7:33

Ministerstvo financí vypisuje veřejnou zakázku na komplexní sanaci průmyslového areálu bývalého podniku Avia v Praze – Letňanech.

Ministerstvo financí připravuje sanaci bývalého areálu Avia v Letňanech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Ve spolupráci zhotovitele, kterého vybere MF v otevřeném zadávacím řízení, a současného vlastníka areálu, společnosti Odien Real Estate a.s., bude rozsáhlý a zchátralý pozůstatek dřívější automobilové a letecké výroby postupně revitalizován a dle plánů vlastníka by zde v budoucnu mohla vyrůst nová bytová zástavba obklopená zelení.

„Vyčištění a revitalizace rozsáhlého a dnes zcela zchátralého areálu je pro Letňany výbornou zprávou. Ze strany státu se jedná o investici do přeměny jednoho z největších brownfieldů na území hlavního města, která Praze přinese užitek a rozvoj, ať už se soukromý vlastník bývalé Avie rozhodne pro výstavbu bytů, komerční využití prostoru nebo výsadbu zeleně,“ říká k vyhlášení veřejné zakázky ministryně financí Alena Schillerová.

Rozlohou sanovaného území a rozsahem požadovaných prací jde o jednu z největších státem vypisovaných ekologických zakázek v historii. Všichni účastníci tak budou mít povinnost doložit vysokou technickou kvalifikaci podrobně specifikovanou v zadávací dokumentaci. V případě zdárného průběhu zadávacího řízení by práce měly začít na konci tohoto roku a projekt by měl být ukončen do konce roku 2030.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP vybuduje novou tramvajovou smyčku Depo Hostivař, vybírá pro ni zhotovitele

15:06 DPP vybuduje novou tramvajovou smyčku Depo Hostivař, vybírá pro ni zhotovitele

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vybuduje u stanice metra Depo Hostivař novou, stejnojmennou tramv…