Ministerstvo financí vydalo Výsledky přezkoumání hospodaření

18.02.2015 17:41

Ministerstvo financí vydalo Výsledky přezkoumání hospodaření a dozorové činnosti za období od 1. července 2013 do 30. června 2014.

Ministerstvo financí vydalo Výsledky přezkoumání hospodaření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš
reklama

Informace o zabezpečování povinností vyplývajících pro Ministerstvo financí ze zákona č. 420/2004 Sb., o přezkoumávání hospodaření územních samosprávných celku a dobrovolných svazku obcí, ve znění pozdějších předpisů a zákonů souvisejících za období od 1. července 2013 do 30. června 2014. Celý dokument je ke zhlédnutí zde.

Institut přezkoumávání hospodaření územních samosprávných celků představuje specifickou, každý rok se opakující kontrolní činnost. Jejím cílem je získání informací, zda územní samosprávné celky hospodaří v daném roce v souladu s platnými zákony. Přezkoumávání hospodaření je upraveno zákonem č. 420/2004 Sb., o přezkoumávání hospodaření územních samosprávných celků a dobrovolných svazků obcí, který stanoví předmět, hlediska, postup a pravidla přezkoumávání.

Za přezkoumání hospodaření všech územních samosprávných celků odpovídá dle kompetenčního zákona (zákona č. 2/1969 Sb., o zřízení ministerstev a jiných ústředních orgánů státní správy České republiky) Ministerstvo financí. Část příslušných kompetencí k vlastnímu výkonu přezkoumání hospodaření byla zákony přenesena na krajské úřady a na Magistrát hl. m. Prahy, které jako přezkoumávající orgány vykonávají přezkoumání hospodaření v přenesené působnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTrade: Agentura chce podpořit restart českého exportu skrze inkubátory, aliance a startovací balíčky

17:05 CzechTrade: Agentura chce podpořit restart českého exportu skrze inkubátory, aliance a startovací balíčky

Pro opětovné nastartování českého exportu rozšířila agentura CzechTrade paletu služeb, které nabízí …