Ministerstvo financí žádný soud ohledně zprávy OLAF neprohrálo

05.07.2018 22:02

Ministerstvo financí žádný soud o zveřejnění zprávy OLAF neprohrálo. Interpretace, že zveřejnění zprávy nařídil Ministerstvu financí soud, je naprosto zkreslená. To ostatně jasně dokládá text usnesení soudu, jehož výklad prezentovaný sdružením Kverulant nelze vnímat jinak, než jako vlamování se do otevřených dveří.

Ministerstvo financí žádný soud ohledně zprávy OLAF neprohrálo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí
reklama

Připomínáme, že všechny došlé žádosti o poskytnutí zprávy Ministerstvo financí posoudilo v intencích zákona o svobodném přístupu k informacím a s maximální rychlostí, ve lhůtách značně kratších než mu ukládá zákon. Zveřejnění celé zprávy OLAF nebylo s ohledem na to, že zpráva obsahuje informace shromážděné v probíhajícím trestním řízení, možné, neboť by tím dle stanoviska státního zastupitelství z 2.1.2018 mohlo dojít k ohrožení jeho průběhu.

Vzhledem k tomu, že Ministerstvo financí bylo dne 16.4.2018 informováno Městským státním zastupitelstvím v Praze, že v současné době již nehrozí maření probíhajícího trestního řízení případným zveřejněním zprávy, navrhlo samo MF soudu uspokojit žalobce poskytnutím zprávy. Stejně tak MF bude postupovat v případě jakýchkoliv jiných žádostí o tuto zprávu dle zákona o svobodném přístupu k informacím.

MF vítá, že je nyní možné zprávu OLAF poskytnout. Zdůrazňujeme nicméně, že důvodem není žádné rozhodnutí v soudním řízení, ale prosté pominutí důvodů pro odmítnutí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…