Ministerstvo financí zveřejnilo kompletní výsledky měření úrovně finanční gramotnosti dospělé populace

31.07.2016 16:20

Ministerstvo financí na svém finančně vzdělávacím portálu „Proč se finančně vzdělávat?“ v minulých týdnech publikovalo výsledky měření za jednotlivé oblasti finanční gramotnosti. Nyní tamtéž zveřejňuje zprávu s kompletními výsledky.

Ministerstvo financí zveřejnilo kompletní výsledky měření úrovně finanční gramotnosti dospělé populace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Měření úrovně finanční gramotnosti dospělé populace České republiky proběhlo na podzim roku 2015. Toto šetření se stalo součástí světového měření společně s dalšími desítkami zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Porovnání výsledků úrovně finanční gramotnosti v České republice s dalšími zeměmi OECD bude možné po vydání mezinárodní zprávy, která se očekává na podzim tohoto roku a bude publikována rovněž na www.psfv.cz.

Realizace měření a jeho výsledky pomůžou k identifikaci nedostatků a výběru potřebných cílových skupin a oblastí finanční gramotnosti, na které se ministerstvo zaměří během revize Národní strategie finančního vzdělávání. Ve spolupráci s relevantními členy Pracovní skupiny pro finanční vzdělávání má ministerstvo v plánu začít revidovat standardy finanční gramotnosti pro žáky a studenty základních a středních škol.

Související informace:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice České Budějovice: K utlumení porodních bolestí mohou maminky využít takzvaný rajský plyn. Poskytován je zdarma

9:15 Nemocnice České Budějovice: K utlumení porodních bolestí mohou maminky využít takzvaný rajský plyn. Poskytován je zdarma

Zcela zdarma mohou nastávající maminky v Nemocnici České Budějovice, a.s. využít během porodu takzva…