Ministerstvo kultury: Ministr Baxa uctil památku politických vězňů na pietním aktu Jáchymovské peklo

28.05.2022 21:23 | Tisková zpráva

V sobotu v dopoledních hodinách proběhl vzpomínkový pietní akt "Jáchymovské peklo", jenž je připomenutím utrpení, které v jáchymovských, slavkovských a příbramských uranových dolech prožívali političtí vězni v letech 1949 až 1964.

Ministerstvo kultury: Ministr Baxa uctil památku politických vězňů na pietním aktu Jáchymovské peklo
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury

Vzpomínková akce proběhla pod záštitou Konfederace politických vězňů za účasti představitelů Parlamentu ČR, státní správy, samosprávy a bývalých politických vězňů. Za Vládu České republiky položil ministr kultury Martin Baxa u památníku „Brány ke svobodě“ věnec. Ve svém proslovu ministr Baxa poděkoval přítomným, kteří přišli uctít památku všech, jež neváhali obětovat své zdraví a životy a vzdorovali komunistické diktatuře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna: Nové tramvajové tratě v Počernické ulici

22:33 Pražská strojírna: Nové tramvajové tratě v Počernické ulici

Pražská strojírna a.s. dodala kompletní kolejový trojúhelník pro křížení ulic Vinohradská a Počernic…