Ministerstvo kultury: Začal 73. ročník MFF Strážnice 2018

23. 6. 2018 18:28

Při zahájení byly ministrem kultury Iljou Šmídem oceněny dvě významné osobnosti české kultury: pedagožka paní Alena Šauerová a nestor folklórní muziky pan Martin Hrbáč.

Ministerstvo kultury: Začal 73. ročník MFF Strážnice 2018
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury

Tisíce návštěvníků se dnes v podvečer sešly ve Strážnici, aby se zúčastnily již 73. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu, užily si příjemné atmosféry města, zámeckého parku a skanzenu.

Na každoroční setkání se vždy těší nejenom samotní návštěvníci, ale i desítky účinkujících od nás i ze světa, neboť festival je už tradičně místem setkávání přátel lidových tradic a zábavy. Letošní ročník festivalu se nese i v duchu oslav 100. výročí vzniku Československé republiky, společného státu Čechů a Slováků. Ve 20,30 hodin festival v amfiteátru Bludník zahájil jeho prezident a ředitel Národního ústavu lidové kultury (příspěvkové organizace MK) pan  Martin Šimša. Slavnostní ceremonie se zúčastnil ministr kultury Ilja Šmíd, který předal cenu Ministerstva kultury v oboru zájmových uměleckých aktivit paní Aleně Schauerové za celoživotní jedinečné propojení vědecké, pedagogické, popularizační a tvůrčí práce v oblasti tradiční lidové kultury.

V rámci slavnostního večera udělil ministr Šmíd také ocenění Artis Bohemiae Amicis legendárnímu hudebníkovi panu Martinu Hrbáčovi za dlouholetý významný přínos v oblasti interpretace lidové hudby.

Mezinárodní folklorní festival je největším  a nejstarším  festivalem  v ČR, ale i ve světě. Pořádá ho Národní ústav lidové kultury ve Strážnici za významné finanční podpory MK (2018 - účelově poskytnuto 2,2 mil. Kč, další náklady jsou hrazeny z provozu NÚLK).

Od roku 1992 je členským festivalem CIOFF (prestižní mezinárodní organizace sdružující organizátory nejvýznamnějších folklorních festivalů z celého světa).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: Aktuální informace k došetřování zásilky polského masa s obsahem salmonel

9:36 Státní veterinární správa: Aktuální informace k došetřování zásilky polského masa s obsahem salmonel

Zásilka masa z Polska, v níž byly vyšetřením zjištěny salmonely od dodavatele: Z. P. M. Bierniacki, …