Ministerstvo obrany: Další jednání v USA o podmínkách možného pořízení letounů F-35

13.04.2023 19:15 | Tisková zpráva

Ve dnech 3. až 6. dubna 2023 se pod vedením vrchní ředitelky sekce ekonomické MO ČR Blanky Cupákové v USA uskutečnila další jednání o podmínkách možného pořízení letounů F-35. Jednání se týkala všech aspektů potenciální akvizice a probíhala jak ve Washingtonu, kde sídlí zainteresované vládní agentury (mj. DSCA a JPO), tak v centrále společnosti Lockheed Martin (LM) v texaském městě Fort Worth.

Ministerstvo obrany: Další jednání v USA o podmínkách možného pořízení letounů F-35
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

V první části pracovní cesty projednali zástupci Ministerstva obrany ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR s představiteli společnosti LM návrhy projektů průmyslové spolupráce, které společnost LM na základě několikaměsíčních intenzivních jednání české straně představila. LM oceňuje kvalitu českého průmyslu a v některých případech i jeho jedinečné výrobní schopnosti.

Český vyjednávací tým opakovaně zdůrazňuje, že kvalitní projekty průmyslové spolupráce zaměřené k zajištění podstatných bezpečnostních zájmů státu mohou podpořit rozhodnutí ČR si letouny pořídit.

„Hodlám předložit paní ministryni návrh souboru kvalitních a konkrétních projektů průmyslové spolupráce mezi výrobcem letounu Lockheed Martin a českými společnostmi. Jsem si vědoma toho, že rozsah a kvalita nabízené průmyslové spolupráce pro ČR bude rovněž jedním z kritérií, na jejichž základě bude vláda o možném pořízení letounů 5. generace rozhodovat,“ říká vrchní ředitelka Blanka Cupáková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Některé jeskyně otevřou nově o víkendech už v březnu

22:03 Správa jeskyní: Některé jeskyně otevřou nově o víkendech už v březnu

Bozkovské, Zbrašovské, Javoříčské a Mladečské jeskyně zvou v březnu i o víkendech. Další dvě v Morav…