Ministerstvo obrany: Projekt Benefity pro válečné veterány nabízí už přes 150 výhod

04.12.2021 20:32 | Tisková zpráva

Už šestým rokem mohou váleční veteráni čerpat výhody z projektu Benefity pro válečné veterány. Bývalí účastníci zahraničních operací mohou k dnešnímu dni vybírat z celkem 155 nabídek. Podle Patrika Letochy z organizace Volareza, jež projekt provozuje, zájem veteránů i firem, které se chtějí zapojit, stoupá.

Ministerstvo obrany: Projekt Benefity pro válečné veterány nabízí už přes 150 výhod
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

S nápadem nabízet zvýhodnění pro dnes už téměř 16 tisíc válečných veteránů přišel v roce 2015 tehdejší ministr obrany Martin Stropnický. Inspirací mu byly podobné projekty v zahraničí – například ve Velké Británii či USA – které tamní civilní sektor hojně podporuje.

K základním benefitům, které nabízí Ministerstvo obrany, se postupem let přidaly nabídky od soukromých subjektů. „K dnešnímu dni je k dispozici 155 nabídek v deseti oblastech – kultura, nákupy, bydlení, lázně a wellness, cestování, sport, zdraví, rodina a finance a auto moto,“ vysvětluje Patrik Letocha, obchodní náměstek Volarezy, příspěvkové organizace Ministerstva obrany.

Poslední nově otevřenou sekcí byla právě kultura. Ke Dni válečných veteránů, který připadá na 11. listopad, Volareza sjednala bezplatné vstupy do více než 70 kulturních institucí po celé ČR. „Většina těchto možností ovšem zůstává bezplatně přístupná po dobu celého roku,“ podotýká.

Volareza vyřazuje ty, kteří chtějí vydělat, ale nechtějí pomoct

Anketa

Má Miroslav Kalousek šanci stát se prezidentem České republiky?

2%
96%
hlasovalo: 14285 lidí

Zatímco v minulých letech Volareza v polovině případů firmy sama oslovovala, nyní se už často ozývají samy. „Na nás je následná selekce. Chceme odlišit ty, co chtějí pouze rozšířit svůj trh a ty, kteří skutečně chtějí nad rámec standardní nabídky zvýhodnit veterány,“ zdůrazňuje Letocha.

Volarezu primárně kontaktují firmy s tzv. army produkty, o které mají podle Letochy veteráni největší zájem. V poslední době ale vzrůstá zájem i o nabídky bankovních a finančních produktů, telefonních společností, elektroniky, či z oblasti stavebnin.

Benefity nadto nabízejí pomoc s hledáním zaměstnání. Volné pracovní pozice zde nabízí samotná Volareza a Vojenské lesy a statky, LOM Praha a VOP CZ pak inzerují také rekvalifikační kurzy.

Někde stačí průkaz, jinde je nutná registrace

Benefity lze čerpat různým způsobem. Pokud jde například o zvýhodněnou nabídku občerstvení, stačí se prokázat průkazem veterána. U nákupů přes e-shopy je podle Letochy k identifikaci zpravidla použita registrace či speciální kód. Ty bývají neveřejné a veteráni se k nim nejsnáze dostanou tak, že se zaregistrují přímo na stránce benefity-veterani.cz. „Následně po registraci a ověření průkazu válečného veterána jim webová aplikace po přihlášení již i neveřejné kódy zobrazuje,“ vysvětluje s tím, že tuto novinku Volareza spustila letos v dubnu a jen za poslední měsíce se do stránek registrovaly přes čtyři stovky zájemců.

„Celkově je na stránkách Benefitů registrováno již téměř tisíc lidí, většina veteránů a vojáků nás sleduje na sociálních sítích,“ sděluje Letocha, podle něhož zájem veteránů o nejrůznější benefity dlouhodobě stoupá. Oproti prvním rokům provozu už ale současná nabídka cílí na novodobé válečné veterány, jichž je v porovnání s druhoválečnými naprostá většina.

Více o výhodách pro válečné veterány najdete ZDE
Kdo se může stát válečným veteránem ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Masarykova univerzita: Záblesky gama záření opět pod drobnohledem vědců

10:57 Masarykova univerzita: Záblesky gama záření opět pod drobnohledem vědců

Čeští vědci vysílají do vesmíru další dva přístroje na monitoring záblesků gama záření. Na projektu …