Ministerstvo obrany: Smlouva na dodávku maskáčů pro vojáky je podepsána

26.01.2020 18:14

Vojáci české armády se mohou těšit na novou výstroj pro výcvik a nasazení v terénu. Smlouvu na nákup maskáčového oblečení ECWCS 2010 podepsali Filip Říha, náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic ministerstva obrany, a Richard Scharf z dodavatelské společnosti Goldeck Textil GmbH.

Ministerstvo obrany: Smlouva na dodávku maskáčů pro vojáky je podepsána
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR
reklama

Rakouská společnost zvítězila ve výběrovém řízení a je prověřeným dodavatelem. Resort obrany od této firmy nakupoval výstroj pro vojáky už v minulosti.

„S dodavatelskou společností máme už z dřívějška dobré zkušenosti. Oblečení pro vojáky je důležitá komodita, kterou musíme objednávat průběžně a dlouhodobě. V armádě bude postupně docházet k náboru nových vojáků a i pro ně je samozřejmě potřeba zajistit potřebné oblečení do terénu. Pro českou armádu je to důležitá zakázka,“ řekl náměstek Filip Říha.

Díky nově uzavřené rámcové smlouvě může česká armáda nakoupit výstroj až za 398 milionů korun. Za to může od společnosti Goldeck Textil GmbH postupně získat pro české vojáky až 39 276 souprav oblečení se zeleným potiskem určených pro výcvik a nasazení jak v ČR, tak v zahraničí, a také až 3 535 souprav s pískovým potiskem pro působení v zahraničních operacích v pouštních oblastech.

První část dodávky převezme Armáda České republiky ve třetím čtvrtletí letošního roku. Další sady výstroje pak bude objednávat průběžně podle aktuální potřeby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontrola varných desek odhalila u většiny typů nedostatky

22:39 ČOI: Kontrola varných desek odhalila u většiny typů nedostatky

Česká obchodní inspekce kontrolovala vestavné plynové varné desky. V českých domácnostech, kde jsou …