Ministerstvo obrany: Státy V4 chtějí dále rozvíjet spolupráci

22.06.2021 18:47

Ministři obrany zemí Visegrádské čtyřky jednali v Polsku o vzájemné spolupráci i aktivitách v rámci NATO a EU. Českou delegaci vedl Jan Havránek, náměstek ministra pro řízení sekce obranné politiky a strategie.

Ministerstvo obrany: Státy V4 chtějí dále rozvíjet spolupráci
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Dvoudenní setkání, na kterém Polsko, Slovensko a Maďarsko zastupovali ministři Mariusz Blaszczak, Jaroslav Naď a Tibor Benkö, bylo v neděli zahájeno slavnostní ceremonií v gdyňském přístavu a pokračovalo pondělním pracovním jednáním v Elblagu.

“Naše země jsou v pravidelném kontaktu a chceme ve spolupráci pokračovat a rozvíjet ji. Plánujeme další společnou Battle Group na rok 2023 a jsme připraveni i k jejímu otevření pro vojáky dalších států. Hledáme i nové formy partnerství. S kolegy jsme podepsali Letter of Intent ke spolupráci v oblasti strategické komunikace, která je v době dezinformací a hybridních hrozeb velmi důležitá,” shrnul Jan Havránek.

Ministři kladně zhodnotili nedávný summit NATO a shodli se, že i přes postcovidovou ekonomickou situaci je nutné dále investovat do obrany a pokračovat v modernizaci armád.

Právě Elblag a zdejší velitelství Mnohonárodní divize Severovýchod je příkladem úspěšné alianční spolupráce. Slouží zde vojáci z 16 zemí včetně šestice příslušníků Armády ČR. Brigádní generál Pavel Lipka zastává pozici zástupce velitele divize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

30. týden na Energetické burze ČMKB

11:05 30. týden na Energetické burze ČMKB

30. týden na Energetické burze ČMKB