Ministerstvo obrany: Vojenští policisté vzpomínali na Jiřího Schamse

11.01.2016 14:07

Ve čtvrtek 7. ledna uplynul rok ode dne, kdy po těžké nemoci zemřel v Ústřední vojenské nemocnici v Praze štábní praporčík in memoriam Jiří Schams, příslušník Vojenské policie.

Ministerstvo obrany: Vojenští policisté vzpomínali na Jiřího Schamse
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Na vinohradském hřbitově se včera k pietní vzpomínce shromáždili zástupci Vojenské policie. Kytici k hrobu zesnulého Jiřího Schamse položil v doprovodu maminky „Regiho“ Jiřiny Schamsové náčelník Vojenské policie plukovník Pavel Kříž.

Po krátkém čtení z Bible a modlitbě vyjádřil kaplan VP major David Tomčík přesvědčení, že se Regiho oběť stala pevnou součástí tradic Vojenské policie a jeho památce bude věnována trvalá péče.

„Regi byl a vždy bude válečným hrdinou, který naplnil slova vojenské přísahy. Jako voják při službě vlasti obětoval své zdraví a nakonec i svůj život," uvedl náčelník Vojenské policie plukovník Pavel Kříž.

Jiří Schams podlehl ve věku čtyřiceti dvou let rakovině poté, co dlouhá léta statečně bojoval se svým zraněním. Bývalý příslušník Útvaru speciálních operací SOG Vojenské policie byl 17. března 2008 těžce zraněn při útoku sebevražedného atentátníka v jihoafghánské provincii Hílmand a následně odkázán na trvalou pomoc asistenta. Se střepinou v hlavě a ztrátou rovnováhy se mu i tak podařilo částečně vrátit do života.

Jiří Schams byl skvělý voják, patriot, bojovník tělem i duší a neobyčejně skromný člověk. Tím, jak dokázal překonávat překážky, byl a bude nejen pro své kamarády a kolegy velkou inspirací.

štábní praporčík in memoriam Jiří Schams

Štábní praporčík in memoriam Jiří Schams

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akademie věd ČR: Průlom ve studiu elektromechanického chování molekul

22:29 Akademie věd ČR: Průlom ve studiu elektromechanického chování molekul

Vědci z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, Fyzikálního ústavu AV ČR a Univerzity Palackého v…