Ministerstvo obrany opět nabízí nepotřebné nemovitosti, koupit můžete i řopík na jihomoravské vinici

22.09.2021 22:54 | Tisková zpráva

Ve středu 22. září Ministerstvo obrany vyhlásilo letos již předposlední výběrové řízení na zjištění zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku, které zahrnuje i 14 zcela nových dosud neinzerovaných nemovitostí a osm nemovitostí, které jsou nabízeny podruhé.

Ministerstvo obrany opět nabízí nepotřebné nemovitosti, koupit můžete i řopík na jihomoravské vinici
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Ministerstvo obrany nabízí celkem 23 nemovitostí s minimální požadovanou kupní cenou dosahující v souhrnu 1,3 milionů korun. Nabídka i tentokráte zahrnuje velmi žádané objekty bývalého pohraničního opevnění. Jedná se 17 menších řopíků, z nichž devět je na prodej zcela poprvé.

Úplné znění inzerátu je zveřejněno v aktuální nabídce na webových stránkách ZDE a ZDE. Nabídka je k dispozici na stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ZDE. Informace o zveřejnění inzerátu je pak dostupná na realitních portálech Sreality a HyperReality a na úředních deskách měst a obcí, kam jednotlivé nemovitosti spádově přísluší.

Pozemky na prodej

Ministerstvo obrany nabízí šest pozemků s různou výměrou. Nejzajímavější nabídku představují dva pozemky na Prachaticku, z nichž jeden s více než 3,5 tisícimetrovou plošnou výměrou se nachází asi 500 m jižně od vodní nádrže Husinec u obce Oseky.

Anketa

Jsou čeští Romové utlačováni?

12%
79%
hlasovalo: 48572 lidí

Nabízená opevnění

Ze 17 nabízených lehkých objektů bývalého pohraničního opevnění, tzv. řopíků, se dva nachází na Žatecku jihovýchodně od Podbořan u obce Očihov. Na Moravě jsou k prodeji tři objekty u obce Sedlec u Mikulova, konkrétně na území vymezeném trojúhelníkem Mikulov - Lednice - Valtice. Všech pět uvedených opevnění se nachází na vlastních pozemcích.

Ostatní nabízené řopíky jsou ve Slezsku. Tři se nachází u Adolfovic u Jeseníku a tři u Zlatník u Opavy. Dalších šest řopíků je u obce Sádek také v blízkosti Opavy. Uvedená opevnění na území Slezska se nachází na cizích pozemcích, jejichž vlastníci mají k objektům předkupní právo, ale o převod objektu do jejich vlastnictví zájem neprojevili.

Více informací najdete ZDE.

Plánovaný termín zveřejnění letos již poslední nabídky nemovitostí je 2. listopadu 2021. Internetové stránky (ZDE) obsahují uvedené i další nemovitosti, jejich fotografie a koncepty kupních smluv. Na stránkách lze nalézt podrobné informace o všech nabízených objektech, podmínky prodeje, termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, termíny prohlídek a povinný formulář Prohlášení zájemce o koupi.

Pro zájemce o pohraniční opevnění je na uvedených stránkách zveřejněn aktualizovaný dokument o základních podmínkách a možnostech nabytí těchto objektů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal z online prodeje nepotřebného majetku již přes 1,5 miliardy korun

21:38 Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal z online prodeje nepotřebného majetku již přes 1,5 miliardy korun

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) od roku 2018 úspěšně provozuje výběrová říz…