Ministerstvo práce a sociálních věcí: Na podporu podnikového vzdělávání přes 1,4 miliardy

18.03.2019 16:51

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo vrámci Operačního programu Zaměstnanost výzvu, zaměřenou na podnikové vzdělávání zaměstnanců. Firmy z celé České republiky mohou po dobu dvou měsíců podávat žádosti o podporu, a přidat se tak kvíce než 1100 podnikům, které dotaci získaly před třemi lety.

Ministerstvo práce a sociálních věcí: Na podporu podnikového vzdělávání přes 1,4 miliardy
Foto: mpsv.cz
Popisek: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR - logo
reklama

Zaměstnavatelé mohou žádat o 500 tis. až 10 mil. Kč na vzdělávání zaměstnanců dle svých potřeb. Školit je mohou v kurzech napříč obory a odbornostmi, od měkkých dovedností, přes jazykovou výuku, až po odborné, technické a IT kurzy. Výzva reaguje na aktuální potřeby trhu, a to včetně požadavku na zlepšení kvalifikace zaměstnanců v důsledku vyšší digitalizace (průmysl 4.0).

Výhodou pro žadatele je zjednodušená forma vykazování prostřednictvím jednotkových nákladů. Ta spočívá vpevně stanovené ceně za účast jednoho člověka na jedné hodině školení dle typu kurzu.

Žádosti o podporu je možné předkládat do 15. 5. 2019. Při hodnocení žádostí budou bodově zvýhodněni žadatelé z Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského kraje, které jsou podporovány v rámci programu RE:START pro strukturálně postižené regiony.

Bližší informacek výzvě č. 97 jsou zveřejněny ZDE.

Vzdělávat své zaměstnance v rámci OPZ mohou také členové spolků, svazů, asociací, komor a dalších zastřešujících organizací, které získaly podporu z výzvy č.110. Ta byla vyhlášena v lednu letošního roku s alokací 800 mil. Kč, a díky enormnímu zájmu žadatelů byla v únoru navýšena na 1,5 mld. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ: Výše podpory pro podporované zdroje energie příští rok vzroste

22:15 ERÚ: Výše podpory pro podporované zdroje energie příští rok vzroste

Energetický regulační úřad (ERÚ) vydal cenové rozhodnutí, kterým stanoví podporu pro podporované zdr…