Ministerstvo pro místní rozvoj: Česká republika bude mít k dispozici téměř 1 bilion korun z fondů EU

17.07.2021 12:58

MMR jednalo s Evropskou komisí o klíčových bodech Dohody o partnerství, strategie zastřešující evropské fondy pro období 2021-2027.

Ministerstvo pro místní rozvoj: Česká republika bude mít k dispozici téměř 1 bilion korun z fondů EU
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

Minulý týden jednal Národní orgán pro koordinaci Ministerstva pro místní rozvoj s řídícími orgány programů se zástupci Evropské komise.

Anketa

Souhlasíte, aby se pokuty za opakované přestupky odečítaly ze sociálních dávek?

97%
1%
hlasovalo: 17379 lidí

Cílem schůzky bylo projednání sporných bodů Dohody o partnerství, klíčového dokumentu určujícího rozdělení prostředků z evropských fondů v novém programovém období 2021-2027, a některých navazujících programů.

„S kolegy jsme společně diskutovali různá témata, jako podpora silniční a železniční infrastruktury, podpora romské menšiny nebo specifické využití prostředků z InvestEU. Pracujeme na tom, abychom poslední sporné body vyřešili co nejdříve a mohli tak finální podobu Dohody o partnerství předložit vládě do konce srpna,“ uvedla Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení Sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů na MMR. „Česká republika je v rámci EU ve vyjednávání zastřešující strategie pro čerpání fondů EU v novém programovém období na čele pelotonu členských zemí,“ dodala Grabmüllerová.

Dohoda o partnerství je základní zastřešující dokument pro čerpání financí z fondů EU v programovém období 2021-2027. Během něj bude mít Česko k dispozici více než 21 miliard eur, které bude moci využít na devět národních programů; dalších 17 miliard eur bude k dispozici v rámci dalších nástrojů. ČR tak bude mít k dispozici téměř 1 bilion korun.

Na začátku března schválila vláda alokace jednotlivých operačních programů. Vyhlášení prvních dílčích výzev se očekává na konci tohoto roku a začátkem roku 2022. Přehled programů a podporovaných aktivit je znázorněn v přehledu zde, další informace k jednotlivým programům najdou zájemci v sérii podcastů Evropské fondy v období 2021–2027.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS povolil fúze v oblastech maloobchodního prodeje automobilů a motocyklů a v oblasti IT

22:11 ÚOHS povolil fúze v oblastech maloobchodního prodeje automobilů a motocyklů a v oblasti IT

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vyhověl návrhu společnosti Global Repair Centres, s. r. o., a …