Ministerstvo pro místní rozvoj: Díky nové vyhlášce bude rozúčtování nákladů v domech spravedlivější

22.11.2015 9:30 | Zprávy
autor: PV

Od ledna 2016 vstupuje v platnost nová vyhláška Ministerstva pro místní rozvoj, která přináší změny v dosavadním způsobu, jakým se v bytových domech rozúčtovávají platby za teplo jednotlivým nájemníkům.

Ministerstvo pro místní rozvoj: Díky nové vyhlášce bude rozúčtování nákladů v domech spravedlivější
Foto: mmr.cz
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj

Jako každá věc, přinášející změnu do zaběhnutých pořádků, i tato vyhláška vzbudila pozornost a dotazy ze strany médií i běžných občanů, protože se dotýká jejich velké skupiny. Připravili jsme proto pro všechny zájemce odpovědi na časté otázky, které s vyhláškou souvisí.
  
Vyhláška byla ve Sbírce zákonů vyhlášena pod číslem 269/2015 Sb. 

  • V čem spočívá podstata nového způsobu rozúčtování?

Je nově stanoveno procentní vyjádření tzv. základní a spotřební složky, je nově upravena výpočtová metoda při rozdílech v nákladech na vytápění. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

10:29 Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

Dvě originální plavidla Zlínského kraje zaujala o víkendu návštěvníky Holešovské Regaty. Pampeliška …