Ministerstvo pro místní rozvoj: Konala se první konference k evaluaci v evropských fondech

25.10.2015 17:35

první veřejná konference k V rámci předsednictví České republiky zemím Visegrádské skupiny se ve středu 21. října konala první veřejná konference k tématu evaluací v oblasti evropských fondů. Organizací mezinárodní konference „Evaluace 2014–2020: Výzvy a příležitosti“ si Ministerstvo pro místní rozvoj klade za cíl především zvýšit povědomí o této problematice v ČR a posílit výměnu zkušeností s odborníky ze zahraničí.tématu evaluací v oblasti evropských fondů

Ministerstvo pro místní rozvoj: Konala se první konference k evaluaci v evropských fondech
Foto: wikipedia
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj

Konference se zaměřila na problematiku evaluací v oblasti evropských fondů a jejich přínosů. Experti ze zahraničí představili svůj pohled a rozšířili představu účastníků konference o tom, jak se k problematice evaluací (tj. hodnocení) staví v jiných zemích. Mezi hlavními řečníky patřili Jozef Vaessen (UNESCO), který během své přednášky seznámil posluchače s komplexností evaluací velkých programů, a Benedict Wauters (ESF Agency Flanders a Antverpská Univerzita, Belgie), který představil možnosti evaluací založených na teorii a jejich možné využití v oblasti evropských fondů. Dále vystoupili zástupci Evropské komise a příklady z praxe prezentovali kolegové ze zemí Visegrádské skupiny.

„Téma evaluací je často odsouváno na okraj, přitom je to stěžejní část celého procesu implementace i jejího řízení. Bez kvalitní zpětné vazby k nastavení pravidel a procesů, bez zjišťování dopadů a přínosů fondů EU lze jen velmi obtížně vyhodnocovat efektivitu vynaložených prostředků. Organizací konference chceme problematiku přiblížit české veřejnosti a zvýšit úroveň evaluací i samotné využívání jejích výstupů. Věříme, že se konference stala užitečnou platformou pro sdílení názorů a zkušeností, a proto ji příští rok opět uspořádáme,“ řekla Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce Národního orgánu pro koordinaci evropských fondů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Technologická agentura ČR: Program KAPPA - základní parametry první veřejné soutěže

21:31 Technologická agentura ČR: Program KAPPA - základní parametry první veřejné soutěže

Předsednictvo Technologické agentury ČR (TA ČR) na svém posledním zasedání schválilo základní parame…