Ministerstvo pro místní rozvoj: Konala se první konference k evaluaci v evropských fondech

25.10.2015 17:35

první veřejná konference k V rámci předsednictví České republiky zemím Visegrádské skupiny se ve středu 21. října konala první veřejná konference k tématu evaluací v oblasti evropských fondů. Organizací mezinárodní konference „Evaluace 2014–2020: Výzvy a příležitosti“ si Ministerstvo pro místní rozvoj klade za cíl především zvýšit povědomí o této problematice v ČR a posílit výměnu zkušeností s odborníky ze zahraničí.tématu evaluací v oblasti evropských fondů

Ministerstvo pro místní rozvoj: Konala se první konference k evaluaci v evropských fondech
Foto: wikipedia
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj

Konference se zaměřila na problematiku evaluací v oblasti evropských fondů a jejich přínosů. Experti ze zahraničí představili svůj pohled a rozšířili představu účastníků konference o tom, jak se k problematice evaluací (tj. hodnocení) staví v jiných zemích. Mezi hlavními řečníky patřili Jozef Vaessen (UNESCO), který během své přednášky seznámil posluchače s komplexností evaluací velkých programů, a Benedict Wauters (ESF Agency Flanders a Antverpská Univerzita, Belgie), který představil možnosti evaluací založených na teorii a jejich možné využití v oblasti evropských fondů. Dále vystoupili zástupci Evropské komise a příklady z praxe prezentovali kolegové ze zemí Visegrádské skupiny.

„Téma evaluací je často odsouváno na okraj, přitom je to stěžejní část celého procesu implementace i jejího řízení. Bez kvalitní zpětné vazby k nastavení pravidel a procesů, bez zjišťování dopadů a přínosů fondů EU lze jen velmi obtížně vyhodnocovat efektivitu vynaložených prostředků. Organizací konference chceme problematiku přiblížit české veřejnosti a zvýšit úroveň evaluací i samotné využívání jejích výstupů. Věříme, že se konference stala užitečnou platformou pro sdílení názorů a zkušeností, a proto ji příští rok opět uspořádáme,“ řekla Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce Národního orgánu pro koordinaci evropských fondů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zemědělství: Zemědělci si mohou spočítat výši dotací na portálu Agronavigátor

20:29 Ministerstvo zemědělství: Zemědělci si mohou spočítat výši dotací na portálu Agronavigátor

Ministerstvo zemědělství společně s Ústavem zemědělské ekonomiky a informací připravilo podnikový mo…