Ministerstvo pro místní rozvoj: Oblíbené soutěže pro středoškoláky startují

24.09.2022 19:18 | Tisková zpráva

Ministerstvo pro místní rozvoj spustilo další ročník oblíbených soutěží pro středoškolské studenty a pedagogy. V jedenáctém ročníku soutěže „Navrhni projekt“ si mohou vyzkoušet práci projektového manažera. Pátý ročník „EU4U“ dává příležitost kreativitě a soutěžit mohou i jednotlivci. Všichni mají šanci vyhrát hodnotné ceny. Novinkou je možnost zapojit se do vzdělávacího programu „EU v mojí škole“.

Ministerstvo pro místní rozvoj: Oblíbené soutěže pro středoškoláky startují
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

„Díky těmto soutěžím si studenti mohou vyzkoušet reálnou práci příjemců z fondů EU. Je obdivuhodné, jak kvalitní projekty s pestrými nápady dokáží studenti zpracovat. A je naprosto úžasné, že některé z nich se podařilo uskutečnit. Zároveň se díky těmto aktivitám dozví, kde konkrétně fondy EU pomohly. Například, že v jejich okolí byl zrekonstruovaný park nebo vybavená jazyková učebna v jejich škole,“ vysvětlila náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů, mezinárodních vztahů a cestovního ruchu vztahů Daniela Grabmüllerová.

V soutěži „Navrhni projekt“ si studenti středních škol až ve čtyřčlenných týmech zkusí sestavit projektovou žádost financovatelnou z evropských peněz. Své nápady na zlepšení okolí školy nebo svého města mohou zhmotnit a svůj projekt přihlásit do 31. 1. 2023. Regionální pracovníci Eurocenter jsou připraveni zkonzultovat s nimi jejich záměry a na pozvání pedagogů mohou přijít až do tříd. Letošní novinkou je připravený cyklus přednášek s tématy Evropské unie v zapojených školách či nabídka společné návštěvy atraktivního projektu podpořeného z fondů EU v jejich okolí. Na nejlepší týmy pak čekají odměny ve formě poukazů na nákup elektroniky v hodnotě až 8.000 Kč, které budou předány na slavnostním vyhlášení na Ministerstvu pro místní rozvoj v Praze. Více informací o soutěži naleznete ZDE.

Pro ty středoškoláky, kteří rádi natáčejí videa nebo tvoří grafiku, je připravená druhá soutěž „EU4“. V rámci ní si týmy mohou vyzkoušet, jak by mohl vypadat plakát nebo krátké propagační video  již realizovaného projektu financovaného z fondů EU. Soutěžit mohou studenti z jakékoli české střední školy. Odměnou jim bude marketingová zkušenost a poukazy do internetového obchodu v hodnotě až 3.000 Kč. Soutěžní příspěvky je možné posílat do 31. 12. 2022. Podrobnější pravidla se dozvíte na stránkách soutěže ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Myslíte, že bohatí pomáají málo?

Nebo proč je chcete trestat progresivním zdaněním? A jak byste definoval bohatého člověka?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas Radioservis: Vlastimil Vondruška - Krvavý hejtman

11:48 Český rozhlas Radioservis: Vlastimil Vondruška - Krvavý hejtman

Vydavatelství Radioservis představuje audioknihu Vlastimila Vondrušky Krvavý hejtman.