Ministerstvo pro místní rozvoj navštívilo téměř 1400 návštěvníků

29.10.2018 17:11

Dny otevřených dveří Ministerstva pro místní rozvoj se letos nesly v duchu oslav stoletého výročí založení Československa. O víkendu budovu ministerstva na Staroměstském náměstí navštívilo 1 384 lidí.

Ministerstvo pro místní rozvoj navštívilo téměř 1400 návštěvníků
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.

Po oba dva dny zájemce přivítala ministryně Klára Dostálová. Na hosty čekaly nejen komentované prohlídky, ale i bohatý doprovodný program včetně historické výstavy.

„Zájem lidí o práci Ministerstva pro místní rozvoj mě potěšil. Snažili jsme se návštěvníkům připravit příjemná zpestření, jako jsou soutěže, které jim hravou formou představily Evropské fondy, výstavy a ochutnávky tradičních jídel z vítězné vesnice roku Dolního Němčí. Ve večerních hodinách byla také možnost si prohlédnout historickou budovu v národních barvách,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Lidé se během prohlídek dozvěděli, na jaké agendy se Ministerstvo pro místní rozvoj zaměřuje a co je jeho posláním. Prohlídková trasa historické budovy na Staroměstském náměstí zahrnula foyer, jednací prostory ministerstva - velkou zasedací místnost, sekretariát a salonek ministryně a sál Akademie veřejného investování s výstavou historických fotografií.

Lidé se mimo jiné mohli virtuálně projet sta lety České republiky na saních nebo v modelu ŠKODA AUTO. Představena byla také soutěž Vesnice roku. Návštěvníci mohli ochutnat i tradiční pochutiny z Dolního Němčí, vítěze letošního ročníku. Jako upomínku si většina z nich pořídila fotografii z připravené fotobudky v dekoracích připomínajících první republiku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KRNAP: Návštěvníci Krkonoš chtějí zachovat národní park, bez něj by se zhoršila příroda i služby

13:00 KRNAP: Návštěvníci Krkonoš chtějí zachovat národní park, bez něj by se zhoršila příroda i služby

Téměř všichni vědí, že se pohybují v národním parku a naprostá většina z nich také vítá, že jsou hor…