Ministerstvo pro místní rozvoj navštívilo téměř 1400 návštěvníků

29.10.2018 17:11

Dny otevřených dveří Ministerstva pro místní rozvoj se letos nesly v duchu oslav stoletého výročí založení Československa. O víkendu budovu ministerstva na Staroměstském náměstí navštívilo 1 384 lidí.

Ministerstvo pro místní rozvoj navštívilo téměř 1400 návštěvníků
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.

Po oba dva dny zájemce přivítala ministryně Klára Dostálová. Na hosty čekaly nejen komentované prohlídky, ale i bohatý doprovodný program včetně historické výstavy.

„Zájem lidí o práci Ministerstva pro místní rozvoj mě potěšil. Snažili jsme se návštěvníkům připravit příjemná zpestření, jako jsou soutěže, které jim hravou formou představily Evropské fondy, výstavy a ochutnávky tradičních jídel z vítězné vesnice roku Dolního Němčí. Ve večerních hodinách byla také možnost si prohlédnout historickou budovu v národních barvách,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Lidé se během prohlídek dozvěděli, na jaké agendy se Ministerstvo pro místní rozvoj zaměřuje a co je jeho posláním. Prohlídková trasa historické budovy na Staroměstském náměstí zahrnula foyer, jednací prostory ministerstva - velkou zasedací místnost, sekretariát a salonek ministryně a sál Akademie veřejného investování s výstavou historických fotografií.

Lidé se mimo jiné mohli virtuálně projet sta lety České republiky na saních nebo v modelu ŠKODA AUTO. Představena byla také soutěž Vesnice roku. Návštěvníci mohli ochutnat i tradiční pochutiny z Dolního Němčí, vítěze letošního ročníku. Jako upomínku si většina z nich pořídila fotografii z připravené fotobudky v dekoracích připomínajících první republiku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Oddluženi

Dobrý den proč nemají občané stejné podmínky jak firmy co jdou do insolvence ?? Proč nestačí splatit 30% dluhu do 7 let ??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Dobrovolnictví prospívá zdraví. Projekt ministerstva sklízí úspěchy

15:02 Ministerstvo zdravotnictví: Dobrovolnictví prospívá zdraví. Projekt ministerstva sklízí úspěchy

Dobrovolnictví je dlouhodobě nedílnou součástí zdravotnictví a přináší užitek jak pacientům a zdravo…