Ministerstvo průmyslu a obchodu: Programy COVID 2021 a COVID – Nepokryté náklady se prodlužují

06.05.2021 22:11

Vláda prodloužila období, za které je možné dostat dotace ze vzájemně alternativních plošných programů COVID 2021 a COVID – Nepokryté náklady.

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Programy COVID 2021 a COVID – Nepokryté náklady se prodlužují
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

Rozhodné období, tedy doba, za kterou mohou podnikatelé dostat dotaci z plošného programu COVID 2021, se prodloužilo. Nově je - na základě dnešního usnesení vlády - od 11. ledna do 9. května 2021, celkem tedy 119 dnů.

Anketa

Jste Čech, nebo Evropan?

96%
2%
hlasovalo: 22998 lidí

Za každý z nich mohou firmy postižené koronavirovou pandemií dostat podporu 500 Kč za zaměstnance a den. K podaným žádostem Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) podporu za nové období připočítá automaticky. Žádosti lze podávat do 2. června 2021. Pokračovat, a to do konce letošního května, bude také program COVID – Nepokryté náklady, který je alternativou ke COVID 2021.

„Jde o vstřícný krok směrem k žadatelům o dotaci z programu COVID 2021, kterým tak snižujeme administrativní náklady. Podpora se zvyšuje v rámci jedné aktuálně vypsané výzvy,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Při splnění podmínek tak například podnikatelé, kteří mají 1 až 3 zaměstnance, budou moct dostat dotaci až 178 500 Kč. Pokračovat bude také program COVID – Nepokryté náklady, který je alternativou COVID 2021. Na vládě jsme dnes schválili, že se tato dotace bude nově týkat také dubna a května. Podrobnosti zveřejníme na webu MPO.“

Doba, za kterou mohou podnikatelé žádat o dotaci z programu COVID 2021, se prodlužuje proto, aby se navázalo na dřívější dotace a jednou výzvou se pokrylo co největší období pandemie koronaviru. Roli hraje také fakt, že od začátku dubna je u Evropské komise žádost o notifikaci tohoto programu, přičemž platí, že výplata dotace může začít poté, co ji EK notifikuje. Jednání v kontextu s evropskou notifikací se konají každý den tak, aby ji Česká republika (ČR) obdržela v nejbližších dnech, žádosti do programu MPO přijímá od letošního 12. dubna.  

„Vzhledem k uvedeným změnám MPO nyní ke všem dosud podaným žádostem automaticky připočítá podporu za duben a část května, pošle je žadatelům tak, aby si je mohli zkontrolovat a podání potvrdit. Jedním klikem tak podnikatelé získají podporu za dalších 39 dní,“ vysvětluje náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko.

Žadatelé tak na základě dodatku k vyhlášené výzvě z programu COVID 2021 získají podporu za celé období až do skončení hlavních omezení obchodu a služeb. Podrobné informace jsou k dispozici ZDE. MPO v programu COVID 2021 dosud přijalo 11 378 žádostí za celkem 3 189 081 960 Kč. V programu COVID – Nepokryté náklady je 869 přijatých žádostí za celkem 872 829 550 Kč. Podrobnosti najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Deset nových přírodních památek a jejich ochranná pásma

14:29 Jihomoravský kraj: Deset nových přírodních památek a jejich ochranná pásma

Hlavním cílem procesu je u nově navržených chráněných území zavedení územní ochrany pro dané lokalit…