Notifikace podpory Evropskou komisí je proces, na jehož dokončení se nedílným způsobem podílejí i další instituce. V souvislosti s vyjádřením Energetického regulačního úřadu proto přijde Ministerstvu průmyslu a obchodu nekorektní veškerou odpovědnost přenášet jen a pouze na něj. K vyjednávání a k přípravě podkladů pro rozhodnutí Komise je totiž ustavena široká meziresortní pracovní skupina složená ze zástupců celkem šesti resortů včetně Energetického regulačního úřadu, Ministerstva financí a Ministerstva zemědělství.
Tento kolektiv materiály zpracovává a společně schvaluje. Materiály na české straně se připravují tak, aby došlo ke konsensu všech zainteresovaných resortů. V poslední době byla potřeba dosáhnout jednomyslného souhlasu všech resortů v některých případech příčinou delší lhůty pro vydání notifikačního rozhodnutí.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Vláda
Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?
Další články z rubriky
13:21 ČSÚ: Celková důvěra v ekonomiku se v závěru roku meziměsíčně snížila
Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, meziměsíč…
- 10:17 Česká pošta: Czech POINT nově nabízí vyřízení zbrojního listu
- 9:01 Karel Janeček a projekt gymnázia UNIQ v Kolodějích: Uvádíme fakta a nabízíme dialog, odmítáme bulvární útoky a šíření nepravd
- 7:23 HZS: Jak bezpečně oslavit Nový rok a předejít požárům i zákonným postihům
- 22:03 Ocenění Nejlepší letištní web v Evropě 2025 pro Letiště Praha
- 20:21 ČEZ zlevňuje od 1. ledna pro 1,6 milionu zákazníků


