Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy hlásí rekordní počet nominací na Zlatého Ámose

04.01.2020 22:13

Do 27. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos přihlásili žáci 92 pedagogů. Nejvíce přihlášek přišlo z pražských škol, celkem 15.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy hlásí rekordní počet nominací na Zlatého Ámose
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo
reklama

Středočeští žáci nominovali 12 učitelek a učitelů, o jednu přihlášku méně, tedy 11, přišlo z kraje Královéhradeckého. Na opačném konci nominačního žebříčku skončil kraj Karlovarský, odkud nepřišla ani jedna přihláška.

„Je to rekordní počet, tolik přihlášek ještě v žádném z předchozích ročníků nepřišlo,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal a dodává: „Všem nominovaným učitelkám a učitelům gratuluji, všichni jsou vítězové. Dosáhli toho nejvyššího ocenění, tedy uznání od svých žáků. Na regionálních kolech všem osobně pogratulujeme a předáme malou upomínku. Bude to originální figurka Igráčka Zlatého Ámose a vstupenka na oratorium k 350. výročí úmrtí J. A. Komenského Labyrint.

Stejně jako v minulých letech převažují v nominacích učitelky – celkem 66. Z toho 12 učí na středních školách, 53 na základních školách a jedna v divadle. Na Zlatého Ámose totiž navrhly děti paní Kateřinu Hovorkovou, loutku divadla Spejbla a Hurvínka, která hraje učitelku. Její přihlášku podepsalo více než 100 diváků. Organizátoři ankety vzali nominaci na vědomí a při finále dostane mimořádné ocenění.  Z 26 přihlášených učitelů jich 19 učí na základních školách.

V lednu a únoru budou probíhat regionální kola ankety. V nich musí žáci zajímavým, pokud možno originálním způsobem, představit porotě své kandidáty na titul nejoblíbenější učitel a obhájit tak nominaci. V krajích, kde jsou více než tři nominovaní, je každoročně udělován titul krajský Ámos. Letos jich bude 11.

Semifinále, kterého se zúčastní vítězové regionálních kol, proběhne v zrcadlových sálech MŠMT 11. března 2020.

Veřejné finále v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze se uskuteční v pátek 27. března. Kromě Zlatého Ámose bude již tradičně dětskou porotou zvolen Dětský Ámos a na základě hlasování na webu dětského kanálu ČT Ámos sympaťák. Partneři ankety vyberou nejoblíbenějšího učitele fyziky a matematiky. Mimořádnou cenu převezme paní Kateřina z Divadla Spejbla a Hurvínka.

Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose je spojena s oslavou Dne učitelů na Kantorském bále v sobotu 28. března v hotelu Ambassador, Zlatá husa v Praze. Ještě před tím jsou pro finalisty rezervována místa na představení Labyrint v Obecním domě v Praze, kde nový Zlatý Ámos otiskne svou stopu do speciální dlaždice. Zahájí tak novou tradici ankety Zlatý Ámos.

Více informací o průběhu ankety a o Kantorském bále je ZDE a na facebooku

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM převedl v roce 2020 na účet pro odškodnění obětí trestných činů rekordních 166 milionů korun

22:30 ÚZSVM převedl v roce 2020 na účet pro odškodnění obětí trestných činů rekordních 166 milionů korun

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odvedl v roce 2020 na zvláštní účet Ministe…