Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozdělilo svazům první část dotace

23.06.2017 19:51

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy schválilo první část dotací sportovním svazům. V kritické situaci českého sportu byly dotace připraveny, vyhlášeny, vyhodnoceny a schváleny v mimořádně zrychlených termínech. Pro svazy bylo připraveno 1,3 miliardy korun.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozdělilo svazům první část dotace
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Do první výzvy v nově vyhlášeném programu V. se přihlásilo 39 žadatelů především z menších svazů. Podmínky formální kontroly splnilo 28 projektů, kterým byla navržena dotace v celkové výši 152 milionů korun. Sportovní svazy, které se do výzvy přihlásily, obdrží dotaci v průměru o 7,2 % vyšší proti roku 2016. Příjemci nejvyšší dotace jsou Autoklub ČR a Česky svaz cyklistiky.

„Při rozdělování dotací ve snaze o maximální transparentnost a rovný princip byla využita data o členské základně, počtu registrovaných dětí, aktivních sportovcích a sportovcích, kteří se účastní soutěží,“ říká pověřený náměstek sekce sportu Karel Kovář. Sekce sportu byla dále personálně posílena o šest zaměstnanců, díky čemuž se zrychlí administrace projektů. Výpočet, který rozhodl o velikosti dotace, preferuje děti a mládež a také sportovce, kteří se účastní soutěží pod hlavičkou svazu.

Po jednání se zástupci svazů dnes MŠMT vyhlásí v programu V. druhou výzvu, svazy se mohou hlásit do 7. července. „Naším úsilím je, aby v souladu se stanovenými kritérii nedošlo k nějakým výrazným výkyvům nebo ohrožení činnosti svazů,“ uvedl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech. Se zástupci svazů se také dohodl na pravidelných schůzkách, kde budou informováni o průběhu čerpání a bude se dolaďovat nastavení programů pro rok 2017.

MŠMT připravuje nové metodiky dotací ve sportu i v dalších programech s podobným záměrem na základě objektivních dat. Stejně jako u ostatních dotačních programů bude při rozdělování veřejných prostředků metodika procházet vývojem. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vojáci v Bagramu změřili své síly ve střeleckých dovednostech

22:33 Armáda ČR: Vojáci v Bagramu změřili své síly ve střeleckých dovednostech

Na základně Bagram se uskutečnila střelecká soutěž pod názvem TF LION. Celkem 122 vojáků z Polska, U…