Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo Sedm kroků k férovému financování sportu

20. 6. 2017 16:53

Přehled opatření, která udělalo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy v letech 2015 a 2017 pro férové financování sportu:

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo Sedm kroků k férovému financování sportu
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

·         Byla přijata a zveřejněna strategie dlouhodobého rozvoje sportu. V ní byly určeny jasné klíčové cíle, kterými se stala podpora sportování dětí, podpora trenérů a podpora státní reprezentace. Hlavní dokumenty:

o   Koncepce rozvoje sportu 2016 - 2025

o   Plán podpory rozvoje sportu v letech 2015 – 2017

·         Ministerstvo prosadilo ukotvení nástrojů k férové podpoře sportu. Byly zakotveny rejstřík sportovišť a rejstřík sportovců. Tyto kroky obsahuje prosazená novela zákona o podpoře sportu, jsou tedy zveřejněny tak, aby byly plně kontrolovatelné a transparentní.

·         Tak jak sportovní kluby dlouhodobě požadovaly, byl zaveden revoluční program přímé podpory sportovních klubů a sportování dětí. Podařilo se také navýšit částky pro tuto oblast.

o   V roce 2016 vyplaceno 350 mil. Kč

o   V roce 2017 se vyplácí 800 mil. Kč

·         MŠMT připravilo nové investiční programy, které umožní podporu projektů obcí, spolků. Je v nich kladen důraz na podporu sportování dětí a mládeže, společné financování státem, krajem a obcí a na vysokou míru stavební připravenosti. K vyhlášení programů dojde ještě v červnu 2017.

·         Ministerstvo zavedlo vícestupňovou kontrolu dotací a zavedlo další opatření k posílení transparentnosti - žádá po příjemcích dotace rozpočet a doložení účelu využití dotace, došlo k zařazení kontrol v oblasti sportu do plánu kontrol MŠMT – tyto kontroly nebyly v minulosti (2013 až 2015) prováděny. Tyto kroky vycházejí z doporučení NKÚ a reagují na nedostatky, které NKÚ zjistil v předchozích letech.

·         Bylo nařízeno sedm mimořádných kontrol, vedle toho proběhlo 14 řádných kontrol.

·         V rámci kontrolní činnosti úřadu bylo uskutečněno 11 auditů, bylo také posuzováno téměř 10 případů střetu zájmu a úniků informací ze strany zaměstnanců odboru sportu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Deset let Záchranného útvaru HZS ČR

15:47 Deset let Záchranného útvaru HZS ČR

Deset let existence Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky si ve čtvrtek 14…