Ministerstvo spravedlnosti: Reakce na článek Seznam zprávy „Vysoce postavený úředník jde proti Blažkovi. Využil nový zákon”

23.11.2023 11:17 | Tisková zpráva

Ministerstvo spravedlnosti reaguje na článek serveru Seznam Zprávy s názvem „Vysoce postavený úředník jde proti Blažkovi. Využil nový zákon”. V článku není uvedeno, že by v době, kdy byl Pavel Blažek ministrem spravedlnosti, mělo k nekalostem docházet.

Ministerstvo spravedlnosti: Reakce na článek Seznam zprávy „Vysoce postavený úředník jde proti Blažkovi. Využil nový zákon”
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

Naprosto absurdní je tvrzení, že se „vedení ministerstva pokouší ovládnout miliardový byznys s insolvencemi“. Insolvenční řízení jsou v kompetenci příslušných soudů. Ministerstvo spravedlnosti insolvenční řízení nevede, nerozhoduje zda se konkrétní insolvenční řízení vůbec povede, ani o tom kdo bude ustanoven insolvenčním správcem.

V článku se dále uvádí, že „ministr Blažek přeskládal Ministerstvo spravedlnosti…” K tomuto tvrzení sdělujeme, že tento krok ministr Blažek nenavrhoval a dnes vládou schválenou tzv. systemizaci ministr spravedlnosti rovněž neinicioval, ani nemá v kompetenci o ní rozhodnout.

Anketa

Podporujete stávku ČMKOS?

hlasovalo: 21864 lidí

Nad rámec doplňujeme vyjádření státního tajemníka Jana Lišáka k odchodu Antonína Stanislava v roce 2016 a několik dalších důležitých faktů: „Jmenovaný státní zaměstnanec nebyl po dobu trvání služebního poměru kárně prošetřován, služební orgán neobdržel žádný návrh na kárné, či jiné (výtka apod.) opatření ze strany představených jmenovaného zaměstnance ani ministra spravedlnosti a nejsou mu známy jakékoli skutečnosti o zřízení ‚speciální vyšetřovací komise’.“

Dehonestující informace ohledně osoby Antonína Stanislava v článku jsou zcela nepravdivé, ať již jde o jeho odchod v roce 2016, nebo údajné manipulace. Antonín Stanislav odešel na vlastní žádost se služebním hodnocením ‚vynikající‘ a zároveň mu byla poskytnuta mimořádná odměna. Navíc to byl on, kdo v dubnu 2016 zadal pokyn posoudit případné nestandardní jednání (úkony) v průběhu výkonu zkoušky insolvenčního správce.

V článku jsou uvedeny údaje z doby před osmi lety, tedy z let 2015-16, které již byly dříve vyvráceny jako nepravdivé, a to orgány činnými v trestním řízení a trestními soudy.

Dnes se na nás server Seznam Zprávy obrátil s dalším dotazem ohledně tzv. informačního příkazu ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Informační příkazy ministr Blažek vydal dva na základě doporučení rozkladové komise ze dne 27. 7. 2023 dne 28. 8. 2023. Komise zasedala v počtu 13 renomovaných právníků a „doporučila otázky poskytnout, a tedy vydat informační příkaz”.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Po zvýšení příspěvku na péči je nutné zajistit i jeho pravidelnou valorizaci

22:04 Ombudsman: Po zvýšení příspěvku na péči je nutné zajistit i jeho pravidelnou valorizaci

Zvýšení příspěvku na péči, které v pátek odsouhlasila Poslanecká sněmovna, se nevztahuje na nejnižší…