Ministerstvo spravedlnosti: Setkání české a německé ministryně spravedlnosti v Praze

21.08.2020 10:07

Ministryně spravedlnosti České republiky Marie Benešová ve čtvrtek 20. srpna přivítala ministryni spravedlnosti a ochrany spotřebitele Spolkové republiky Německo Christine Lambrecht.

Ministerstvo spravedlnosti: Setkání české a německé ministryně spravedlnosti v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti
reklama

Česká a německá delegace se setkaly v sídle Ministerstva spravedlnosti ČR, a to v rámci právě probíhajícího předsednictví Německa v Radě EU. Evropská linka pak protnula diskutovaná témata, jako například fungování Úřadu evropského veřejného žalobce, elektronické důkazy a digitalizaci justice.

Ministryně Benešová se zajímala o priority německého předsednictví a rovněž o samotné jeho přípravy. Těmi se Česká republika aktuálně zabývá, a to v souvislosti s vlastním předsednictvím v roce 2022. Obě strany se dále shodly, že diskuze o zřízení Úřadu evropského veřejného žalobce byly sice dlouhé a náročné, avšak situace nyní vypadá optimisticky a Úřad by mohl od 20. listopadu 2020 začít plnit své úkoly.

Řešilo se také téma elektronických důkazů. Ministryně Marie Benešová zdůraznila, že Česká republika podporuje snahy o vytvoření nového efektivního nástroje pro přístup k elektronickým důkazům, avšak aktuální návrh česká strana nepovažuje za dostačující, protože v něm postrádá notifikační proceduru s jasně danými závaznými účinky. Stranou pochopitelně nezůstalo ani téma COVID-19. Obě strany si vyměnily nedávné zkušenosti s opatřeními zavedenými v oblasti justice.

„Bilaterální spolupráce mezi oběma zeměmi je dlouhodobě velmi úzká a bezproblémová. Moc mne proto potěšilo, že na ni díky dnešnímu osobnímu setkání můžeme navázat a dále ji rozvíjet,“ shrnula setkání ministryně Marie Benešová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Pět rysů dostalo v Beskydech telemetrický obojek

22:45 Zoo Ostrava: Pět rysů dostalo v Beskydech telemetrický obojek

Vědci z Mendelovy univerzity v Brně odchytili za jediný rok v centrální části Moravskoslezských Besk…