Ministerstvo spravedlnosti: Vláda schválila opatření, díky kterému mají soudy zajištěné finanční prostředky

31.08.2023 13:21 | Tisková zpráva

V mediálním prostoru se minulý týden objevily informace, že některým soudům došly peníze, a kvůli tomu jsou pak v ohrožení platby obhájcům ex offo, soudním znalcům či tlumočníkům.

Ministerstvo spravedlnosti: Vláda schválila opatření, díky kterému mají soudy zajištěné finanční prostředky
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

Skutečnost je však taková, že aktuálně mají soudy k dispozici 516 milionů korun na úhradu ostatních věcných výdajů, tedy na úhradu provozních výdajů, mandatorních výdajů soudů, zahrnujících odměny advokátů ex offo, znalců, tlumočníků a exekutorů, či na pokrytí nákladů na zvýšené energie.

Jen z položky, určené na odměny advokátů ex offo, znalců, tlumočníků a exekutorů, je možno v současné době čerpat více než 70 milionů korun.

Současně v červenci letošního roku na pokyn minstra připravil resort návrh na posílení rozpočtu Ministerstva spravedlnosti pod názvem „Úprava rozpočtu běžných výdajů kapitoly Ministerstva spravedlnosti“, který vláda schválila a díky kterému dostanou tuzemské soudy další finanční prostředky na úhradu odměn advokátů ex offo, znalců, tlumočníků a exekutorů v objemu 919 milionů korun.

reklama

autor: Tisková zpráva

Radek Rozvoral byl položen dotaz

eurovolby

Dobrý den, ve vašem příspěvku píšete, že o všem v EU rozhodují nikým nevolení úředníci. Taky si to myslím a nechápu, k čemu pak jsou volby? Proč volit europoslance, když stejně věci ovlivňují hlavně ti úředníci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Senioři v Českém Těšíně mají místo čekárny útulnou klubovnu

16:03 Nadace ČEZ: Senioři v Českém Těšíně mají místo čekárny útulnou klubovnu

Senioři v Českém Těšíně mají o důvod víc k radosti. Atmosféra místnosti, kde dříve klienti českotěší…