Ministerstvo spravedlnosti trvá na rychlé opravě textu a omluvě

04.08.2022 16:11 | Zprávy

Reakce Ministerstva spravedlnosti na tvrzení uvedená v článku zveřejněném na webu Aktuálně.cz

Ministerstvo spravedlnosti trvá na rychlé opravě textu a omluvě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti

Ministerstvo spravedlnosti reaguje na další tvrzení HN. Tentokrát se jedná o komentář M. Fendrycha na webu Aktuálně.cz. Autora článku jsme vyzvali, aby v textu opravil zjevné nepravdy a žádáme ho, aby doložil tvrzení, že osoby, které v komentáři jmenuje – včetně ministra spravedlnosti – jsou prověřovány či vyšetřovány. 

Upozorňujeme, že vyšetřováním se podle § 161 odst. 1 zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „trestní řád“) označuje úsek trestního stíhání před podáním obžaloby, návrhu na schválení dohody o vině a trestu, postoupením věci jinému orgánu nebo zastavením trestního stíhání, včetně schválení narovnání a podmíněného zastavení trestního stíhání před podáním obžaloby, návrhu na schválení dohody o vině a trestu. Jde tedy o fázi, kdy je podle § 160 odst. 1 trestního řádu zahájeno trestní stíhání doručením usnesení o zahájení trestního stíhání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Troleje mezi Prahou a Berounem prochází speciální kontrolou

22:08 Správa železnic: Troleje mezi Prahou a Berounem prochází speciální kontrolou

Správa železnic společně s Českými drahami prověřuje příčinu opakovaného poškození sběračů lokomotiv…