Ministerstvo spravedlnosti výrazně ušetří na energiích

22.08.2019 15:13

Ministerstvu spravedlnosti se podaří ušetřit výrazné finanční prostředky v provozních nákladech pro příští dva roky. Náklady za energie v rezortu klesnou o 18 %, což znamená úsporu 87 milionů korun.

Ministerstvo spravedlnosti výrazně ušetří na energiích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti

Nákup energií za výhodné ceny může ministerstvo realizovat na centrálním tržním místě, kde je zajištěna vysoká konkurence dodavatelů. V oblasti dodávek elektřiny a plynu nakupuje úřad od roku 2011 na Českomoravské komoditní burze Kladno. V srpnu tohoto roku nakoupilo ministerstvo 147 tisíc megawatthodin (MWh) elektřiny a 363 tisíc MWh zemního plynu za výrazně nižší ceny oproti současnému roku. Objem takto nakupovaných energii při důsledné centralizaci a dvouleté dodávce přesahující půl milionu MWh je pro rezort velmi výhodný a má svoji atraktivitu i pro dodavatele. Energie jsou ministerstvem spravedlnosti poptávány a nakupovány společně také pro objekty soudů všech stupňů, státní zastupitelství a budovy věznic, které jsou z hlediska spotřeby nejvýznamnější.  

Nejvíce se v příštích dvou letech resortu spravedlnosti sníží cena plynu, který zlevní v maloodběru meziročně o 27 % a ve velkoodběru o 28 %. Jen u těchto dvou produktů náklady klesnou o 71 milionů korun. Cena elektřiny v nízkém napětí bude nižší meziročně o 5 % a ve vysokém napětí o 8 %, což přinese úsporu dalších 16 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tourfilm se mění – CzechTourism podpoří snímky soutěžní sekce TourRegionFilm

14:47 Tourfilm se mění – CzechTourism podpoří snímky soutěžní sekce TourRegionFilm

Nejstarší mezinárodní festival filmů s cestovatelskou tématikou na světě Tourfilm mění podobu. Pořad…