Ministerstvo vnitra: Jak přilákat dostatek zájemců o práci v institucích EU

22.09.2022 14:21 | Tisková zpráva

Jak zvýšit atraktivitu kariéry v EU a jaká bude nová podoba výběrového řízení? O tom, ale i o implementaci nové personální strategie Komise a o personální politice Agentury EU pro kosmický program (EUSPA) jednali zástupci členských států EU s Evropským úřadem pro výběr personálu (EPSO).

Ministerstvo vnitra: Jak přilákat dostatek zájemců o práci v institucích EU
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Zástupci 27 členských států a Úřadu EPSO se ve dnech 19. a 20. září 2022 sešli v Praze na jednání pořádaném při příležitosti českého předsednictví v Radě EU. Hlavním tématem diskuse byla výměna zkušeností s přilákáním dostatečného počtu zájemců o práci v institucích EU ze všech členských států.

Anketa

Jak budete volit v komunálních volbách?

hlasovalo: 10979 lidí

„Je důležité, aby instituce EU byly blíže občanům, a proto je potřeba také zajistit, aby složení úředníků EU odráželo různorodost členských států,“ sdělila personální ředitelka sekce pro státní službu Ministerstva vnitra Martina Postupová. Pro Českou republiku, která dlouhodobě patří mezi státy v institucích EU nedostatečně zastoupené, se jedná o důležité téma. „Za účelem zlepšení tohoto stavu přijala vláda v roce 2015 strategii podpory Čechů v institucích EU, která obsahuje nástroje, jak počet Čechů v institucích EU zvýšit,“ dodala Postupová.

Kromě hostitelské České republiky se o své zkušenosti podělily státy střední a východní Evropy – Polsko, Bulharsko a Litva. Pozornost byla také věnována informaci EPSO o nové podobě výběrového řízení, které bude kratší a bude využívat nové způsoby testování včetně možnosti dálkového přístupu. Delegáti se zajímali i o implementaci nové personální strategie Komise a novinky v personální politice Agentury EUSPA, která nedávno získala nové pravomoci a v současné době hledá zaměstnance nejen technického zaměření.

Konstruktivní diskuse přinesla nové podněty pro další zvyšování atraktivity zaměstnání v institucích EU a posilování zeměpisně vyrovnaného složení úředníků institucí EU.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Město Kryry koupilo budovu pro humanitární pomoc uprchlíkům

22:54 ÚZSVM: Město Kryry koupilo budovu pro humanitární pomoc uprchlíkům

Město Kryry koupilo od ÚZSVM v Lounech budovu, kterou hodlá využít pro humanitární pomoc uprchlíkům …