Ministerstvo vnitra: Provoz datových schránek v příštích pěti letech zlevní

06.03.2018 22:01 | Zprávy

Ministerstvo vnitra poté, co obdrželo souhlas Evropské komise, podepsalo s Českou poštou, s. p., smlouvu na provoz systému datových schránek po dobu příštích pěti let. Díky novým podmínkám dojde do roku 2022 k úspoře v předpokládané výši 224 mil. korun. Uživatelé dostanou k dispozici modernější a vstřícnější rozhraní, díky integraci datových schránek do připravovaného Portálu občana bude možné i přihlašování pomocí občanského průkazu s čipem.

Ministerstvo vnitra: Provoz datových schránek v příštích pěti letech zlevní
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

"Model, kdy státní provozovatel poštovních služeb provozuje i systém pro zaručené elektronické doručování písemností, se dlouhodobě osvědčil, mimo jiné i tím, že za téměř devět let nedošlo k zásadnějším výpadkům a bezpečnostním incidentům. Oprávněnost využití tohoto modelu nedávno potvrdila i Evropská komise, která konstatovala, že je v souladu s pravidly Evropské unie o státní podpoře," komentoval podpis nové smlouvy náměstek ministra vnitra pro řízení sekce informačních technologií a projektového řízení Jaroslav Strouhal.

Ministerstvo vnitra bude nově České poště za provoz systému platit část úhrady ve formě paušální platby a část podle počtu odeslaných datových zpráv. I s ohledem na jejich setrvale stoupající počet by oproti dosavadnímu stavu, kdy probíhaly roční paušální platby ve výši 500 mil. korun, mělo dojít k celkovému zlevnění téměř o 10 %, přičemž cena za jednu odeslanou zprávu by se po započtení veškerých nákladů měla v roce 2022 dostat pod 3 Kč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Marie Pošarová byl položen dotaz

Energie

Jaký je váš plán, jak zajistit naši energetickou soběstačnost a bezpečnost? Jak podle vás čelit těm výkyvům cen, které jsou opravdu čím dál častější a mají dopady na všechny z nás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Žáci řešili úlohy z informatiky

16:18 Ústecký kraj: Žáci řešili úlohy z informatiky

Slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Haxagon Skirmish Czech Republic 2026 v IT a kyber…