Ministerstvo vnitra: Upřesnění k informační platformě

25.09.2023 16:08 | Tisková zpráva

V deníku Právo a v dalších médiích se objevily informace o rámcových dohodách na zajištění plakátovacích ploch ve městech a obcích a dalších ploch ve vlacích pro komunikaci Ministerstva vnitra.

Ministerstvo vnitra: Upřesnění k informační platformě
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Jedná se o pokračování dlouhodobé informační platformy, kterou Ministerstvo vnitra spustilo v únoru letošního roku a která zahrnuje online i offline formáty. Jejím cílem je srozumitelně informovat o službách státu pro lidi a poskytovat jasné a přehledné informace o aktuálních tématech. Nejedná se o komunikaci politických stran, ale o informace ze strany státu.

Anketa

Zvládl podle vašeho názoru moderátor ČT Jakub Železný páteční debatu s Miroslavem Ševčíkem v Událostech, komentářích?

1%
98%
hlasovalo: 11768 lidí

Tento dlouhodobý projekt využívají státní úřady a veřejné instituce pro poskytování potřebných informací ve formě, která je přístupná i lidem, kteří nesledují tradiční média. Proto využívá místní vývěsky a prostory v hromadné dopravě. Zaměřuje se na aktuální a potřebné informace v oblasti vnitřní bezpečnosti, informování veřejnosti v souvislosti s válkou na Ukrajině, sociální podpory a dalších forem státní pomoci, exekucí a oddlužení, prevence kriminality apod.

„Jedním z úkolů státu je informovat veřejnost o tom, co pro lidi dělá, a přinášet ověřená fakta o aktuální situaci. Webové stránky, plakáty a vývěsky jsou jedním z prostředků, jak tenhle důležitý úkol plnit,“ říká ministr vnitra Vít Rakušan.

Částka 42 milionů, kterou média zmiňují, neodpovídá aktuální situaci. Ve skutečnosti je uzavřena pouze rámcová smlouva na zajištění ploch ve vlacích v hodnotě 15 milionů (bez DPH). Tato částka nepředstavuje skutečné náklady, ale maximální možné plnění z rámcové smlouvy, která je uzavřená do konce roku 2024. Skutečné čerpání bude probíhat podle aktuální situace a potřeby.

reklama

autor: Tisková zpráva

jednání

Proč jste nebyl účasten jednání se zdravotníky, když s nimi jednal Fiala? Pozval vás na něj? Věděl jste, že jim ustoupí? Vy to nevníáte jako podraz?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP a odborové organizace se dohodly na dodatku ke kolektivní smlouvě

13:07 DPP a odborové organizace se dohodly na dodatku ke kolektivní smlouvě

Vedení Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a všechny odborové organizace působící v DPP podepsaly …