Ministerstvo vnitra: Velký úspěch sportovců Olympu

15. 1. 2019 8:54

V sobotu 12. ledna vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy v rychlobruslařském víceboji Martina Sáblíková, o den později dojela ženská biatlonová štafeta ve světovém poháru třetí, na její výkon navázali čtvrtí čeští muži.

Ministerstvo vnitra: Velký úspěch sportovců Olympu
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR
reklama

Reprezentantka Olympu i České republiky Martina Sáblíková absolvovala těžký dvojdenní závod mistrovství Evropy v italském Collalbu v rychlobruslařském víceboji. Po prvních dvou disciplínách na 500 a 3000 metrů byla čtvrtá, druhý den zahájila třetím místem na trati 1500 metrů, kterým se zároveň posunula na třetí pozici v hodnocení mistrovství. Skvělou jízdou ve své parádní disciplíně na 5000 metrů, při níž nechala daleko za sebou všechny soupeřky, si vydobyla celkové druhé místo. Získala tak svou jedenáctou (třetí stříbrnou) medaili z evropského šampionátu.

Nečekaného úspěchu dosáhlo také ženské biatlonové kvarteto ve štafetě na 4 x 6 kilometrů v německém Oberhofu. Tým v netradičním složení Lucie Charvátová, Veronika Vítková, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková vybojoval po trochu rozpačitých výsledcích českého biatlonu v první části světového poháru poprvé medailové umístění, a to zejména díky skvělému běhu a střelbě Markéty Davidové a Evy Puskarčíkové.

Velký úspěch v Oberhofu zaznamenala také mužská štafeta na 4 x 7,5 kilometrů ve složení Ondřej Moravec, Michal Krčmář, junior Jakub Štvrtecký a Tomáš Krupčík, která si dojela po čtyřech letech pro „bramborovou medaili“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic hledá projektanta pro Masarykovo nádraží. Posunula se i příprava úseku z Ruzyně do Kladna

16:14 Správa železnic hledá projektanta pro Masarykovo nádraží. Posunula se i příprava úseku z Ruzyně do Kladna

Projekt modernizace trati z Prahy do Kladna s vybudováním odbočky na Letiště Václava Havla pokračuje…