Ministerstvo vnitra: Vláda schválila zprávy o migraci a vnitřní bezpečnosti a akční plán boje proti terorismu

27.08.2019 13:52

Vláda 26. srpna 2018 schválila materiály Ministerstva vnitra. Jedná se o každoroční souhrnné zprávy za předchozí rok v oblasti migrace a integrace cizinců a v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku. Vláda také schválila aktualizovaný akční plán boje proti terorismu na následující dva roky.

Ministerstvo vnitra: Vláda schválila zprávy o migraci a vnitřní bezpečnosti a akční plán boje proti terorismu
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Zpráva o situaci v oblasti migrace a integrace cizinců na území ČR v roce 2018
Zpráva poskytuje souhrn informací o migraci cizinců na našem území, popisuje hlavní vývojové migrační trendy a rovněž podává přehled o aktivitách a přijatých opatřeních za dané období. Zpráva se věnuje i problematice integrace cizinců a migraci v kontextu Evropské unie. V oblasti nelegální migrace, trestné činnosti cizinců či mezinárodní ochrany nedošlo v roce 2018 k nijak dramatickým změnám. Stále platí, že ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi ČR není zemí, přes kterou by procházely významné migrační trasy.
Zprávu o situaci v oblasti migrace a integrace cizinců na území ČR v roce 2018 včetně příloh naleznete ZDE.

Zpráva o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku na území ČR v roce 2018
Zpráva poskytuje především souhrnné informace o vývoji, struktuře a dynamice kriminality, jejích pachatelích a obětech, informuje o zjištěných škodách a zajištěných výnosech trestné činnosti, o aktivitách exekutivy a legislativy v oblasti bezpečnostní politiky a identifikuje rizika a oblasti, na které je zapotřebí soustředit pozornost kompetentních orgánů státní správy. Situace v oblasti vnitřní bezpečnosti zůstala v roce 2018 stabilizovaná. Stejně jako v předchozích letech nedošlo k závažnému narušení veřejného pořádku. Kriminalita je nejnižší za posledních 15 let (pokles o 4,9 % oproti roku 2017). Přímá objasněnost mírně stoupla na 48,2 %.
Zprávu o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku na území ČR v roce 2018 naleznete ZDE.

Akční plán boje proti terorismu 2019–2020
Akční plán obsahuje sedm konkrétních úkolů v pěti oblastech, kterými jsou koordinace, komunikace, podpora a prevence, monitoring a analýza a legislativa. Konkrétně se jedná například o zefektivnění komunikace státu s veřejností v případě teroristického útoku nebo rozdělování dotací na ochranu měkkých cílů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železniční dopravní cesty letos do rekonstrukcí a modernizací železničních přejezdů investuje přes 1,1 miliardy korun

20:29 Správa železniční dopravní cesty letos do rekonstrukcí a modernizací železničních přejezdů investuje přes 1,1 miliardy korun

Neustálé zvyšování bezpečnosti drážního provozu a stále lepší zabezpečení železničních přejezdů je j…