Ministerstvo vnitra ocenilo nejlepší projekty národního kola Evropské ceny prevence kriminality

23.02.2017 14:05

Prevence trestné činnosti páchané na seniorech byla tématem Evropské ceny prevence kriminality (ECPA) pro rok 2016. Tato soutěž každoročně oceňuje nejlepší evropský projekt v oblasti prevence kriminality. Česká republika se soutěže účastní od roku 2005.

Ministerstvo vnitra ocenilo nejlepší projekty národního kola Evropské ceny prevence kriminality
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

V úterý 21. února 2017 předal první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček slavnostně ceny zástupcům nejlepších preventivních projektů národního kola Evropské ceny prevence kriminality za rok 2016.

První místo v národním kole získal projekt „Senior akademie“, který již od roku 2006 realizuje Městská policie Brno. Jde o speciální studijní program ve formátu celoživotního vzdělávání určený seniorům, jenž se zaměřuje na témata kriminálních, pořádkových, dopravních nebo požárních rizik, která seniory v současné společnosti ohrožují. Projekt „Senior akademie“ je prvním českým projektem, který zvítězil jak v národním, tak i v evropském kole soutěže.

Druhé místo získal Krajský úřad Královéhradeckého kraje s projektem „Nedáme se!“. Projekt učí zábavnou divadelní formou říkat seniory „NE“ manipulacím a podvodníkům. Hlavní přínos projektu spočívá v tom, že nejde o pouhou přednášku a předávání informací, ale že se senioři vzdělávají zážitkově, interakčně a nenásilnou formou.

Na třetím místě se umístil projekt Městské policie Litvínov s názvem „Nevzdávejte to, senioři!“. Cílem projektu je pomoci posílit sebevědomí seniorů, naučit je různým obranným technikám, přispět k jejich větší vnímavosti vůči vlastnímu okolí a zintenzivnit jejich spolupráci s městskou i státní policií.

Evropská cena prevence kriminality je soutěž, která každoročně oceňuje nejlepší evropský projekt v oblasti prevence kriminality. Do soutěže jsou nominovány vítězné projekty národních kol v členských zemích EU. Na projektech se cení především nové přístupy, spolupráce více subjektů a účinnost v praxi. V České republice vyhlašuje národní kolo soutěže každoročně Ministerstvo vnitra – odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Týden očkování bez registrace v jihočeských OČKÁCH

15:33 Jihočeský kraj: Týden očkování bez registrace v jihočeských OČKÁCH

Jihočeský kraj se na základě vývoje situace kolem očkování proti nemoci Covid-19 rozhodl o spustit „…