Ministerstvo vnitra podepsalo dohodu se Správou státních hmotných rezerv

14.05.2017 12:01

V pátek 5. května podepsal za Ministerstvo vnitra ekonomický náměstek Jiří Zmatlík dohodu se Správou státních hmotných rezerv, kterou zastupoval její předseda Pavel Švagr. Předmětem dohody byl bezplatný pronájem skladových prostor, které budou sloužit pro uskladnění vozů a movitých předmětů zajištěných v trestním řízení.

Ministerstvo vnitra podepsalo dohodu se Správou státních hmotných rezerv
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR
reklama

Ministerstvo vnitra v minulém roce zahájilo projekt, jehož cílem je prodej těchto předmětů, které jsou výnosem obviněných z trestné činnosti. Ze získaných finančních prostředků je poté možné například odškodnit poškozené nebo peníze vrátit do státního rozpočtu.

Vozů a dalších předmětů zabavených z trestné činnosti Policií ČR je velké množství a cílem ministerstva je postupně tento majetek rozprodat formou veřejných aukcí. Dohoda se Správou státních hmotných rezerv je tedy dalším krokem k naplnění tohoto cíle. „Jsem rád, že můžeme využívat státní majetek, a děkuji tímto Správě státních hmotných rezerv za rychlé a vstřícné jednání. Skladové prostory si často státní správa pronajímá od soukromých majitelů za poměrně vysoké částky, my jsme ale touto cestou jít nechtěli, a snažili jsme se proto najít co nejlepší a nejefektivnější řešení a to se nám podařilo,“ uvedl ekonomický náměstek ministra vnitra Jiří Zmatlík.

„My spolupráci s Ministerstvem vnitra vítáme, protože nám pomůže naše sklady lépe využít ve prospěch státu. Je to také jasný signál, že stát umí využít skladové kapacity ve prospěch svých institucí. Zabavené věci z trestné činnosti umístíme do našich dobře střežených skladů a ten proces bude oproti privátnímu sektoru také výrazně levnější, takže pro všechny dobrá zpráva,“ dodal předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

HZS ČR: Jak zabezpečit byt před dovolenou

14:49 HZS ČR: Jak zabezpečit byt před dovolenou

Blíží se doba dovolených a není tedy na škodu připomenout si základní pravidla požární bezpečnosti, …