Ministerstvo vnitra představilo své priority pro české předsednictví V4

24.06.2019 11:26

Náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek představil na setkání ministrů vnitra zemí V4 v Bratislavě priority Ministerstva vnitra (MV) pro české předsednictví zemí V4. Jde o priority a pravidelnou spolupráci v oblasti vnitřní bezpečnosti i veřejné správy.

Ministerstvo vnitra představilo své priority pro české předsednictví V4
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Česká republika přebírá po Slovensku předsednictví 1. července. MV se dle náměstka Kulhánka zaměří na bezpečnost ve všech jejích podobách. „Naše priority jsou jasné. Migrace, ochrana hranic, boj proti drogám, ale také ochrana měkkých cílů, kyberkriminalita, moderní veřejná správa i civilní ochrana,“ uvedl v Bratislavě náměstek Kulhánek s tím, že „vé čtyřka“ představuje ideální nástroj, jak naše řešení v rámci EU prosazovat.

V rámci migrační a azylové politiky chce MV mj. více informovat o solidárních opatřeních V4, jednat o migračním systému odolném vůči krizím i o komplexních opatřeních k ochraně vnějších hranic. Jedním z hlavních prosazovaných bodů MV v oblasti boje proti drogám bude omezení dostupnosti léků s pseudoefedrinem v EU.

Důležitou bezpečnostní prioritou budou také protiteroristická opatření, konkrétně ochrana měkkých cílů. S ohledem na rostoucí kyberkriminalitu plánuje MV užší spolupráci národních kontaktních bodů pro kybernetickou kriminalitu, policejních orgánů i orgánů činných v trestním řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Dnes proběhne betonování nosné konstrukce mostu u Bristolu

8:26 Povodí Moravy: Dnes proběhne betonování nosné konstrukce mostu u Bristolu

Blíží se jeden z nejdůležitějších okamžiků výstavby protipovodňové ochrany v Olomouci. Dnes stavaři …