Ministerstvo vnitra se podílelo na přípravě nové aplikace proti domácímu násilí

27.09.2019 12:20

Odborníci z Ministerstva vnitra a policie se podíleli na přípravě nové aplikace proti domácímu násilí Bright Sky. Společně se zástupci organizace ROSA - centrum pro ženy a Nadací Vodafone připravovali mobilní nástroj, který má pomoci odhalit signály násilného vztahu a nabídnout možnosti pomoci. Ministerstvo vnitra nad celým projektem přípravy aplikace pro prostředí České republiky také převzalo záštitu.

Ministerstvo vnitra se podílelo na přípravě nové aplikace proti domácímu násilí
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Hlavním přínosem aplikace Bright Sky je poskytnutí kompletních, ověřených a aktualizovaných informací na jednom místě. Díky tomu, že je určena pro mobilní telefony, nezanechává stopy při hledání ve webových prohlížečích a obětem domácího násilí nebo těm, kteří se obávají o své blízké, je k dispozici kdykoliv a kdekoliv. Mobilní aplikace existuje od roku 2018 ve Velké Británii, poté byla spuštěna v Irsku. Česko je třetí zemí, kde bude fungovat.

"Prevenci domácího a genderově podmíněného násilí řešíme dlouhodobě přes odbor prevence kriminality, proto pro nás bylo přirozené zapojit se do projektu, který má jednoznačně pozitivní dopad na širokou veřejnost a pomůže potírat domácí násilí," sdělil první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček.

Odbor prevence kriminality řeší nežádoucí jevy ve společnosti, jako je skrytá kriminalita domácího násilí, která se týká všech skupin populace - dospělých lidí v páru, seniorů, ale i dětí, které nemusí být přímo oběti, ale jsou nedobrovolnými svědky chování rodičů. Odbor prevence kriminality také vyhlašuje dotační program Prevence sociálně patologických jevů se zaměřením na prevenci a eliminaci domácího násilí, který spočívá v realizaci terapeutických či resocializačních programů pro násilné osoby a osoby nezvládající svoji agresi v mezilidských vztazích. Tento program mimo jiné naplňuje úmysl strategického dokumentu vlády ČR Akční plán prevence domácího a genderově podmíněného násilí a vychází z Úmluvy rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí.

Tématu prevence domácího násilí se také věnuje odborná konference na Ministerstvu vnitra v pátek 27. 9. 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

22:36 SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

V rámci letošního třetího ročníku vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ navštívili v průběhu zář…