Ministerstvo vnitra spolupracuje na výstavním projektu Založeno 1918

19.08.2017 17:20

Ministerstvo vnitra podepsalo ve středu 16. 8. 2017 společně s Kanceláří prezidenta republiky, Vojenským historickým ústavem a Českou poštou memorandum o spolupráci na výstavním projektu Založeno 1918, připravovaném ke stému výročí založení Československé republiky.

Ministerstvo vnitra spolupracuje na výstavním projektu Založeno 1918
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

V rámci projektu Založeno 1918 připravují Ministerstvo vnitra a Národní archiv výstavu s názvem Labyrintem dějin českých zemí, která bude probíhat od ledna do června 2018 v Císařské konírně v areálu Pražského hradu.

Interaktivní výstava s chronologicky řazenými významnými milníky vývoje českého státu od 10. století do současnosti ukáže návštěvníkům například Zlatou bulu sicilskou a Zlatou bulu českého krále a císaře svaté říše římské národa německého Karla IV. či pohřební insignie Přemysla Otakara II. Z novějších archiválií budou k vidění originály pečetidel malého a velkého státního znaku Československa z 20. let minulého století, Washingtonská deklarace, vytvořená Tomášem Garriguem Masarykem, a další významné dokumenty.

Ministerstvo vnitra připravuje v rámci oslav významných výročí roku 2018 celkem 18 akcí, z nichž 14 organizačně zajišťuje odbor archivní správy Ministerstva vnitra a státní archivy, tři Generální ředitelství hasičského záchranného sboru a jednu Policie ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie: Třetí výročí iniciativy No More Ransom

16:34 Policie: Třetí výročí iniciativy No More Ransom

RANSOMWARE - přispěli jsme k úspoře 108 milionů dolarů!