Ministerstvo vnitra spolupracuje na výstavním projektu Založeno 1918

19.08.2017 17:20

Ministerstvo vnitra podepsalo ve středu 16. 8. 2017 společně s Kanceláří prezidenta republiky, Vojenským historickým ústavem a Českou poštou memorandum o spolupráci na výstavním projektu Založeno 1918, připravovaném ke stému výročí založení Československé republiky.

Ministerstvo vnitra spolupracuje na výstavním projektu Založeno 1918
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

V rámci projektu Založeno 1918 připravují Ministerstvo vnitra a Národní archiv výstavu s názvem Labyrintem dějin českých zemí, která bude probíhat od ledna do června 2018 v Císařské konírně v areálu Pražského hradu.

Interaktivní výstava s chronologicky řazenými významnými milníky vývoje českého státu od 10. století do současnosti ukáže návštěvníkům například Zlatou bulu sicilskou a Zlatou bulu českého krále a císaře svaté říše římské národa německého Karla IV. či pohřební insignie Přemysla Otakara II. Z novějších archiválií budou k vidění originály pečetidel malého a velkého státního znaku Československa z 20. let minulého století, Washingtonská deklarace, vytvořená Tomášem Garriguem Masarykem, a další významné dokumenty.

Ministerstvo vnitra připravuje v rámci oslav významných výročí roku 2018 celkem 18 akcí, z nichž 14 organizačně zajišťuje odbor archivní správy Ministerstva vnitra a státní archivy, tři Generální ředitelství hasičského záchranného sboru a jednu Policie ČR.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Firmy zamíří do Černé Hory jednat o spolupráci v dopravě či při budování infrastruktury

10:17 Hospodářská komora: Firmy zamíří do Černé Hory jednat o spolupráci v dopravě či při budování infrastruktury

Na dvě desítky zástupců firem z oblasti stavební a dopravní infrastruktury, železniční, autobusové a…