Ministerstvo vnitra získalo Křišťálovou lupu 2017 za registr smluv

10. 12. 2017 12:20

Projekt informačního systému registr smluv, který realizovalo Ministerstvo vnitra pro publikaci smluv veřejných institucí ve formátu otevřených dat, získal 1. místo v anketě Křišťálová lupa 2017 v kategorii Veřejně prospěšná služba – cena České televize.

Ministerstvo vnitra získalo Křišťálovou lupu 2017 za registr smluv
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Odborná porota složená z osobností podnikatelského, mediálního a internetového světa vybrala projekt Ministerstva vnitra z deseti nominovaných projektů. Cenu v průběhu slavnostního vyhlášení v Divadle Archa přebíral Roman Vrba, ředitel odboru eGovernmnet, který byl i autorem projektu. "Ocenění první cenou mě velmi potěšilo a je pro nás významným impulsem do další práce, protože je to potvrzení toho, že směr, který jsme v rozvoji eGovernmnetu zvolili, je správný a oceňuje jej i veřejnost," uvedl Roman Vrba.

Anketa Křišťálová Lupa 2017 – Cena českého Internetu oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2017. Dvanáctý ročník internetové ankety pořádá server o českém Internetu Lupa.cz.

Co  je registr smluv?

Všechny státní a veřejnoprávní instituce, územně samosprávné celky, státní podniky, právnické osoby, v nichž má většinovou majetkovou účast stát nebo územní samosprávný celek, a další instituce definované zákonem  o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv mají od 1. července 2016 povinnost zveřejňovat nově uzavírané smlouvy s plněním nad 50 tis. Kč bez DPH v registru smluv. Smlouvy musí být publikovány v otevřeném a strojově čitelném formátu včetně metadat. Registr smluv je dostupný na adrese www.smlouvy.gov.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

22:37 Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

Vyjádření ministerstva kultury k článku v deníku Právo