Ministerstvo vnitra získalo Křišťálovou lupu 2017 za registr smluv

10.12.2017 12:20

Projekt informačního systému registr smluv, který realizovalo Ministerstvo vnitra pro publikaci smluv veřejných institucí ve formátu otevřených dat, získal 1. místo v anketě Křišťálová lupa 2017 v kategorii Veřejně prospěšná služba – cena České televize.

Ministerstvo vnitra získalo Křišťálovou lupu 2017 za registr smluv
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR
reklama

Odborná porota složená z osobností podnikatelského, mediálního a internetového světa vybrala projekt Ministerstva vnitra z deseti nominovaných projektů. Cenu v průběhu slavnostního vyhlášení v Divadle Archa přebíral Roman Vrba, ředitel odboru eGovernmnet, který byl i autorem projektu. "Ocenění první cenou mě velmi potěšilo a je pro nás významným impulsem do další práce, protože je to potvrzení toho, že směr, který jsme v rozvoji eGovernmnetu zvolili, je správný a oceňuje jej i veřejnost," uvedl Roman Vrba.

Anketa Křišťálová Lupa 2017 – Cena českého Internetu oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2017. Dvanáctý ročník internetové ankety pořádá server o českém Internetu Lupa.cz.

Co  je registr smluv?

Všechny státní a veřejnoprávní instituce, územně samosprávné celky, státní podniky, právnické osoby, v nichž má většinovou majetkovou účast stát nebo územní samosprávný celek, a další instituce definované zákonem  o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv mají od 1. července 2016 povinnost zveřejňovat nově uzavírané smlouvy s plněním nad 50 tis. Kč bez DPH v registru smluv. Smlouvy musí být publikovány v otevřeném a strojově čitelném formátu včetně metadat. Registr smluv je dostupný na adrese www.smlouvy.gov.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Historické objekty si ve dnech otevřených dveří prohlédlo více než 1800 zájemců

10:02 Úřad vlády: Historické objekty si ve dnech otevřených dveří prohlédlo více než 1800 zájemců

O prodlouženém svátečním víkendu 4. až 6. července 2020 uspořádal Úřad vlády ČR první letošní dny o…