Ministerstvo zahraničí: Aktuální informace k brexitu a krátkodobým pobytům ve Velké Británii

28.12.2019 20:18 | Zprávy

V případě, že Velká Británie neschválí dohodu o vystoupení, ani nepožádá o prodloužení členství v EU, dojde k vystoupení Velké Británie z EU bez dohody, tzv. tvrdému Brexitu ke dni 31. ledna 2020. Do té doby Velká Británie zůstává nadále členským státem EU se všemi právy a povinnostmi.

Ministerstvo zahraničí:  Aktuální informace k brexitu a krátkodobým pobytům ve Velké Británii
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

V případě krátkodobých pobytů v UK (za účelem turistiky, návštěva rodiny a přítel, obchodní jednání apod.), doporučuje MZV ČR následující:

Vstup do UK
Občané ČR nepotřebují pro krátkodobý pobyt v Británii víza. Občané nadále mohou do Británie přicestovat na platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Zdravotní pojištění
Nadále platí Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC). Ošetření ve státních zdravotnických zařízeních budou vzájemně mezi ČR a Velkou Británií proplácena. Sjednáním komerčního připojištění předejdete případným problémům v platbách za léčebné výlohy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Převaděči

Jaká tvrdší pravidla pro převaděče jste navrhla? A co mi teda nejde do hlavy, proč je někdo proti tvrdíš pravidlům? Jestli to chápu dobře, tak zpřísnění pravidel neprošlo, takže pro to musela být většina politiků z EU? Je to tak? A kdo proti byl z těch českých? A vůbec jaká země byli nejvíc proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Řešení nedostatku bytů pro vojáky z povolání

22:03 Ministerstvo obrany: Řešení nedostatku bytů pro vojáky z povolání

Ministr obrany Jaromír Zůna dnes podepsal se starostou města Vyškova Karlem Jurkou Memorandum o vzáj…