Ministerstvo zahraničí: Aktuální informace pro občany k tématu brexitu

03.11.2018 8:20

Ministerstvo zahraničních věcí ČR nově zřídilo na svých webových stránkách kapitolu BREXIT – informace pro občany, kde je možné najít aktuální informace a praktické rady k možným dopadům odchodu Velké Británii z EU na životy občanů ČR.

Ministerstvo zahraničí: Aktuální informace pro občany k tématu brexitu
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

S blížícím se datem plánovaného odchodu Velké Británie z Evropské unie, které je nyní stanoveno na 29. března 2019, připravilo MZV ve spolupráci s Velvyslanectví ČR v Londýně webové stránky www.mzv.cz/brexit věnované tématu brexitu a jeho možným dopadům pro české občany.

Dle odhadů Velvyslanectví ČR v Londýně žije ve Velké Británii více jak 100.000 občanů ČR, kterých se odchod Velké Británie z EU přímo dotýká. Česká diplomacie bude ochraně jejich zájmů věnovat zvýšenou pozornost. Webová stránka obsahuje užitečné informace a odkazy k postavení občanů ČR ve Velké Británii nyní a po brexitu, nabízí odpovědi na často kladené otázky, například co se změní po vystoupení Velké Británie z EU a zájemci zde naleznou užitečné odkazy.

Největší pozornost je věnována právě otázce, jak se odchod Velké Británie projeví v životě českých občanů, kteří v Británii žijí a pracují. Z dosud dostupných informací, protože jednání mezi Evropskou unii a Spojeným královstvím stále probíhají, se veřejnost dozví odpovědi na hlavní otázky: Co se pro občany ČR a jejich rodiny změní po vystoupení Velké Británie z EU? Jak bude možno podat žádost o registraci v tzv. EU Settlement Scheme? Jak mají postupovat ti občané EU/ČR, kteří již mají ve Velké Británii trvalý pobyt? nebo Jaké podmínky budou muset občané ČR splnit resp. jaké dokumenty předložit při podání žádosti o registraci? a mnoho dalších praktických informací.

MZV ČR doporučuje zejména občanům ČR, kteří žijí ve Velké Británii, aby tématu brexitu a otázkám spojeným s jejich pobytem věnovali zvýšenou pozornost. Česká diplomacie se bude tématu brexitu intenzivně věnovat i nadále a informovat o aktuálních změnách širokou veřejnost prostřednictvím výše uvedené webové stránky a prostřednictvím sociálních sítí.

Pro více informací navštivte webové stránky ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom začal stavět výzkumný reaktor v Bolívii

22:23 Rosatom začal stavět výzkumný reaktor v Bolívii

Luis Alberto Arce Catacora, prezident Mnohonárodnostního státu Bolívie, a Kirill Komarov, první zást…