Ministerstvo zahraničí: Buďte velmi obezřetní při pohybu na území Libanonu

19.10.2019 10:57 | Zprávy

V souvislosti s narůstající intenzitou protivládních protestů a demonstrací, které začaly v noci ze 17. na 18. října 2019 jak v hlavním městě Bejrútu, tak po celém Libanonu, důrazně doporučujeme dbát velké obezřetnosti při pohybu na území země, vyhýbat se místům demonstrací a veřejných shromáždění a bezpodmínečně dbát pokynů místních bezpečnostních složek.

Ministerstvo zahraničí: Buďte velmi obezřetní při pohybu na území Libanonu
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

V případě nutných cest doporučuje MZV ČR k pohybu v zemi přistupovat s vysokou osobní opatrností (např. necestovat sám/sama či s neznámými osobami, vyhýbat se zapojení do lokálních sporů či demonstrací, důsledně dodržovat bezpečnostní pokyny libanonské armády, policie a místních úřadů, atd.). Při zvažování cest je třeba brát v úvahu vedle přetrvávající možnosti teroristických útoků např. nebezpečí běžné kriminality (vysoký počet neregistrovaných zbraní, apod.) či místní způsob řízení motorových vozidel. I momentálně příznivá situace se může v řádu hodin změnit a Velvyslanectví ČR v Bejrútu nemůže garantovat osobní bezpečnost cestovatelů. Nedoporučuje se individuální turistika po zemi, zejména mimo turistická centra.

MZV ČR dále doporučuje vyhnout se rizikovým oblastem - pohraničním regionům se Sýrií na východě a severu země (údolí Bekáa, regiony severně od Baalbeku), oblastem na jihu země (hraniční regiony s Izraelem) a jihozápadní oblasti Bejrútu. Všeobecně platí doporučení vyhýbat se místům s vyšší koncentrací uprchlíků (opět sever země, jižní část Bejrútu a jih země). Specificky to platí pro palestinské uprchlické tábory (např. tábory Ain al-Hilweh, Burj al-Barajneh, ale i jinde), které nejsou kontrolovány libanonskými ozbrojenými silami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…