Ministerstvo zahraničí: ČR darovala 3,5 milionu korun Limě na nákup roušek, rukavic nebo testů

11.07.2020 14:19

Česká republika skrze Ministerstvo zahraničních věcí darovala 9. července hlavnímu městu Peru humanitární pomoc ve výši 3,5 milionu korun. Dohodu podepsal se starostou Limy velvyslanec Michal Sedláček.

Ministerstvo zahraničí: ČR darovala 3,5 milionu korun Limě na nákup roušek, rukavic nebo testů
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí
reklama

Za tuto částku město nakoupí roušky, jednorázové rukavice, rychlotesty a další zdravotnické pomůcky či potravinové balíčky pro nejchudší. Pomoc je určena nejohroženějším skupinám obyvatel, včetně zdravotníků.

Členům vysídleného indiánského kmene Shipibo, zdravotníkům i jejich rodinám a nejchudším obyvatelům Limy, včetně lidí, kteří prchli z krizí zmítané Venezuely – těm všem je určena pomoc, kterou Česká republika darovala peruánské metropoli.

„Velice si vážíme pomoci ze strany České republiky,“ prohlásil při slavnostním podpisu dohody primátor Limy Jorge Muňoz. „Obyvatelé Limy ocení tento český humanitární dar, který přispěje ke zlepšení situace v těch nejchudších částech Limy, a doufám, že zlepší i zdravotní podmínky ve městě,“ dodal.

„Lima je bohužel centrem koronavirové nákazy v Peru, téměř 60 % všech potvrzených případů COVID-19 pochází právě z hlavního města,“ vysvětlil cíl daru ministr zahraničí Tomáš Petříček. „Česká republika přispěje ke zlepšení situace těch nejzranitelnějších skupin, což by mělo zásadně pomoci v boji s nákazou,“ doplnil český velvyslanec v Peru Michal Sedláček.

K čtvrtku bylo v Peru potvrzeno 312 911 případů nákazy. Země je tak šestou nejpostiženější na světě. Za posledních 24 hodin přibylo v Peru 3 633 nových případů nákazy COVID-19, číslo se v posledních týdnech nedaří snižovat. V důsledku pandemie už v jihoamerické zemi zemřelo přes 11 tisíc lidí, za poslední měsíc je to v průměru 180 obětí denně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad:  Prezident republiky se zúčastní setkání nejvyšších představitelů států a vlád NATO

12:11 Hrad: Prezident republiky se zúčastní setkání nejvyšších představitelů států a vlád NATO

Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní ve dnech 13. – 14. června 2021 setkání nejvyšších předst…