Ministerstvo zahraničí: Ceny SDGs napoví, kdo jsou čeští lídři v udržitelném rozvoji

14.03.2019 9:04

Nominace na třetí ročník Cen Cílů udržitelného rozvoje OSN (SDGs) udělovaných firmám, nevládním organizacím a veřejným institucím za jejich příspěvek k naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN započaly 1. března 2019 a projekty je možné nominovat do 31. března 2019. Slavnostní předávání cen se uskuteční 30. května 2019 v Černínském paláci na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Ministerstvo zahraničí: Ceny SDGs napoví, kdo jsou čeští lídři v udržitelném rozvoji
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo ministerstva zahraničních věcí
reklama

Cílem Cen SDGs je propagovat Cíle udržitelného rozvoje OSN a upozorňovat na význam soukromé, nevládní a veřejné sféry při jejich naplňování. Každý rok jsou jimi oceňovány instituce a jednotlivci, kteří přispívají k tomu, že se udržitelný rozvoj stává každodenní součástí života v České republice. Pořadatelem Cen SDGs je Asociace společenské odpovědnosti a MZV je partnerem projektu.

Přihlašovat projekty do Cen SDGs je možné na internetové stránce ZDE. Celkem bude letos uděleno šest cen, např. za udržitelný podnikatelský projekt, za aktivity v oblasti zahraniční rozvojové spolupráce či pro mladého lídra do 30 let. V letošním roce poprvé bude cena udělena v kategorii „rovnost mužů a žen“ za projekt přispívající ke genderové rovnosti.

Předávání Cen SDGs 2019 bude spojeno s konáním Global Goals World Cup Prague, amatérským ženským fotbalovým turnajem, který propaguje SDGs a genderovou rovnost po celém světě. Poté co GGWCup proběhl již na pěti různých kontinentech, zavítá poprvé i do Prahy. Finále proběhne v předvečer předávání Cen SDGs 29. května 2019.

SDGs byly přijaty v OSN v roce 2015. Zahrnují 17 cílů v hospodářské, sociální a environmentální oblasti, které chce OSN naplnit do roku 2030. SDGs směřují k dosažení rozvoje, který nepůjde na úkor přírody ani společnosti a umožní tak naplnění potřeb současné generace, aniž by ohrožoval potřeby generací budoucích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Děti v Minisčítání potvrdily počítačovou gramotnost

16:09 Český statistický úřad: Děti v Minisčítání potvrdily počítačovou gramotnost

Nejdůležitější je pro děti rodina. V případě problému jdou za rodiči dvě třetiny školáků. Informace …