Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský vystoupí na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku k výročí ruské agrese na Ukrajině

22.02.2023 9:15 | Tisková zpráva

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský se zúčastní tzv. ukrajinského týdne v hlavním sídle OSN v New Yorku. Od 22. února bude v New Yorku probíhat řada akcí k prvnímu výročí ruské agrese proti Ukrajině na ministerské úrovni.

Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský vystoupí na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku k výročí ruské agrese na Ukrajině
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Valné shromáždění zasedne v nouzovém formátu, na kterém se očekává schválení mírové rezoluce k ukrajinskému konfliktu. Na okraj zasedání povede ministr bilaterální jednání.

Anketa

Je v pořádku, že vláda zvýší důchody méně, než ukládá zákon?

5%
95%
hlasovalo: 28387 lidí

Od 22. února 2023 bude Valné shromáždění OSN zasedat v nouzovém formátu, který byl v historii organizace využit po jedenácté a je opakovaně svoláván k dění na Ukrajině. Ministr Lipavský v rámci zasedání vystoupí 23. února s projevem na podporu Ukrajiny a přijetí již šesté rezoluce od začátku agrese v níž Valné shromáždění usiluje o stanovení podmínek ke spravedlivému a trvalému míru na Ukrajině. K situaci na Ukrajině zasedne 24. února Rada bezpečnosti OSN ve formátu ministrů.

Na okraj zasedání se ministr setká s protějšky ze zemí EU a G7, generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem, vysokým představitelem Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepem Borellem a s ukrajinským ministrem zahraničních věcí Dmytrem Kulebou.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

22:08 CzechTourism: Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

Víte, jak se na udržitelnost cestovního ruchu dívají lidé z různých oborů? Jakou roli v cestování hr…