Ministerstvo zahraničí: OSN bojuje s dezinformacemi o COVID-19

06.07.2020 16:51

V souvislosti s pandemií COVID-19 dochází k masivnímu šíření nepodložených či přímo manipulativních informací o viru, jeho šíření, léčbě, ekonomických dopadech a souvisejících projevech. Pro tuto situaci se vžil název “infodemie”.

Ministerstvo zahraničí: OSN bojuje s dezinformacemi o COVID-19
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Sekretariát OSN se rozhodl nabídnout světové veřejnosti způsob, jak laické i odborné veřejnosti umožnit informace ověřovat tak, aby se omezilo šíření těch nepravdivých. Za tímto účelem inicioval Odbor pro globální komunikaci Sekretaritátu OSN projekty “VERIFIED” (“OVĚŘENO”) a “PAUSE” (“POČKAT”) a s nimi související webové stránky.

Projekt “VERIFIED” je zacílen na šíření ověřených informací nejen o COVID-19. Na webové stránce projektu (ZDE) je možné se zaregistrovat a získávat pravidelně (denně či týdně) ze strany OSN ověřené informace k danému tématu a ty případně dále sdílet.

Cílem projektu “PAUSE” je upozornit na nebezpečí lehkovážného šíření neověřených informací či přímo cílených dezinformací prostřednictvím sociálních sítí. Proto byla zřízena webová stránka a hashtag #takecarebeforeyoushare (ZDE).

Všechny uvedené stránky jsou dostupné v oficiálních jazycích OSN (angličtina, francouzština, španělština, ruština, arabština, čínština).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom začal stavět výzkumný reaktor v Bolívii

22:23 Rosatom začal stavět výzkumný reaktor v Bolívii

Luis Alberto Arce Catacora, prezident Mnohonárodnostního státu Bolívie, a Kirill Komarov, první zást…