Ministerstvo zahraničí: Státní tajemník Stašek na konferenci Krajané v době globalizace

28.09.2018 8:37

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek přednesl úvodní projev na konferenci „Krajané v době globalizace“, kterou pořádá ve dnech 27. – 28. září 2018 v Národním muzeu v Praze krajanská platforma Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů.

Ministerstvo zahraničí: Státní tajemník Stašek na konferenci Krajané v době globalizace
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo ministerstva zahraničních věcí

"V poslední době se snažíme s krajany pracovat výrazněji nejen v oblasti veřejné diplomacie a v prezentaci České republiky v zahraničí, ale i v oblasti ekonomické diplomacie," uvedl ve svém úvodním projevu státní tajemník Stašek. Krajanům rovněž poděkoval za šíření dobrého jména Česka v zahraničí a připomněl význam krajanských spolků při vzniku samostatného československého státu v roce 1918. "Při vzniku samostatné republiky krajanská komunita žijící v zahraničí, především ve Spojených státech, ale i ve Francii a v Anglii, hrála důležitou úlohu. Bez její pomoci a snahy by vznik Československa byl jenom stěží představitelný," zdůraznil státní tajemník Stašek.

V průběhu konference dále vystoupí předseda Stálé komise Senátu pro krajany v zahraničí Tomáš Grulich, zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Jaroslav Kantůrek a řada hostů z řad Čechů žijících v zahraničí i odborníků na krajanskou problematiku. Na konferenci bude rovněž pěti krajanům předáno „Ocenění za dlouholetou činnost pro krajanské komunity“.

Mezinárodní setkání zahraničních Čechů se koná od roku 1998 v Praze každé dva roky. Podrobný program a bližší informace naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janáčkova filharmonie: Novoroční koncert Janáčkovy filharmonie s Jiřím Vodičkou

9:46 Janáčkova filharmonie: Novoroční koncert Janáčkovy filharmonie s Jiřím Vodičkou

Předehra k Bernsteinově opeře, Korngoldův Houslový koncert a suita z Prokofjevova baletu, to je lako…