Ministerstvo zahraničí: Státní tajemník Stašek na konferenci Krajané v době globalizace

28.09.2018 8:37

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek přednesl úvodní projev na konferenci „Krajané v době globalizace“, kterou pořádá ve dnech 27. – 28. září 2018 v Národním muzeu v Praze krajanská platforma Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů.

Ministerstvo zahraničí: Státní tajemník Stašek na konferenci Krajané v době globalizace
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo ministerstva zahraničních věcí
reklama

"V poslední době se snažíme s krajany pracovat výrazněji nejen v oblasti veřejné diplomacie a v prezentaci České republiky v zahraničí, ale i v oblasti ekonomické diplomacie," uvedl ve svém úvodním projevu státní tajemník Stašek. Krajanům rovněž poděkoval za šíření dobrého jména Česka v zahraničí a připomněl význam krajanských spolků při vzniku samostatného československého státu v roce 1918. "Při vzniku samostatné republiky krajanská komunita žijící v zahraničí, především ve Spojených státech, ale i ve Francii a v Anglii, hrála důležitou úlohu. Bez její pomoci a snahy by vznik Československa byl jenom stěží představitelný," zdůraznil státní tajemník Stašek.

V průběhu konference dále vystoupí předseda Stálé komise Senátu pro krajany v zahraničí Tomáš Grulich, zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Jaroslav Kantůrek a řada hostů z řad Čechů žijících v zahraničí i odborníků na krajanskou problematiku. Na konferenci bude rovněž pěti krajanům předáno „Ocenění za dlouholetou činnost pro krajanské komunity“.

Mezinárodní setkání zahraničních Čechů se koná od roku 1998 v Praze každé dva roky. Podrobný program a bližší informace naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

22:45 ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Trutnově předal areál Richtrových bud v P…