Ministerstvo zahraničí: Tisíce Čechů se chystají volit v zahraničí

24.12.2022 16:17 | Tisková zpráva

Zvláštní seznamy voličů na českých zastupitelských úřadech v zahraničí se už uzavřely. Na českých ambasádách a generálních konzulátech se do seznamů zapsalo 14 370 Čechů. K volbám v zahraničí mohou ale přijít i ti, kdo si zařídí voličský průkaz.

Ministerstvo zahraničí: Tisíce Čechů se chystají volit v zahraničí
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Do 4. prosince měli občané, kteří dlouhodobě žijí v zahraničí nebo kteří budou v zahraničí volit jednorázově, možnost se nechat zapsat do zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem.

Nejvyšší počty zapsaných voličů jsou tradičně v následujících destinacích: Londýn (1325 občanů), Brusel (1028 občanů), Bratislava (619 občanů), Bern (600 občanů), Sydney (592 občanů), Paříž (587 občanů), či New York (498 občanů).

Volební účast se ale očekává ještě vyšší. Je totiž nutné počítat i s občany, kteří přijdou volit na základě voličského průkazu. Ministerstvo zahraničí očekává, že takových voličů budou řádově tisíce.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

20:48 AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

Dům přírody Brd v létě oslaví rok od svého otevření. Lidé si do nového návštěvnického střediska hned…