Ministerstvo zahraničí: Vyjádření k situaci v marockém Guergarate

24.11.2020 7:34 | Zprávy

ČR pozorně sleduje situaci v nárazníkové oblasti Guergarate na marocko-mauritánské hranici, kde působí mírová mise MINURSO.

Ministerstvo zahraničí: Vyjádření k situaci v marockém Guergarate
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Marocké ozbrojené síly zde aktuálně vedou operaci k ukončení blokády hraničního přechodu a obnovení volného pohybu zboží a osob. Spolu s ostatními zeměmi EU vítáme závazek Maroka zachovat příměří zprostředkované OSN v roce 1991 a ke stejnému kroku vyzýváme i Frontu Polisario. Současně podporujeme brzké obnovení politického dialogu pod patronací OSN k nalezení trvalého řešení budoucnosti Západní Sahary v rámci principů mezinárodního práva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Chápu dobře, že jste prezidenta označil za monstrum?

A jestli jste přesvědčen, že je rozhodnutí ústavního soudu nezákonné, přiznám se, že já k němu mám také výhrady, ale nejsem právník a zajímá mě tak, co uděláte nebo co se dá dělat, když obecně s rozhodnutím ústavního soudu někdo nesouhlasí? Dá se vůbec odvolat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HK ČR: Penzijní kapitál nemusí mířit jen do zahraničí

20:14 HK ČR: Penzijní kapitál nemusí mířit jen do zahraničí

Investice do české ekonomiky a konkurenceschopný výnos se vzájemně nevylučují. Penzijní fondy mohou …