Ministerstvo zahraničí: Zasedání Komise pro jednotnou prezentaci České republiky v zahraničí

30.01.2020 9:10

Dne 28. ledna 2020 zasedl poprvé v tomto roce poradní orgán ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka, Komise pro jednotnou prezentaci České republiky v zahraničí. Jednání Komise vedla v zastoupení ministra náměstkyně Anita Grmelová.

Ministerstvo zahraničí: Zasedání Komise pro jednotnou prezentaci České republiky v zahraničí
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo ministerstva zahraničních věcí
reklama

Komise byla ustavena s cílem sjednotit aktivity jednotlivých ministerstev a dalších státních i nestátních institucí a organizací při budování pozitivního obrazu České republiky v zahraničí.

Na programu jednání bylo ustavení expertních skupin v rámci Komise. Marketingový tým Ministerstva průmyslu a obchodu poté představil pravidla pro používání nového brandu České republiky “Czech Republic: The Country For the Future”.

Jednotlivé expertní skupiny se budou věnovat tématům jako je podpora exportu, prezentace vědy a výzkumu a prezentace České republiky jako optimálního místa pro práci a život kvalifikovaných zahraničních profesionálů. Dalšími tématy, kterými se budou expertní skupiny zabývat, je prezentace kulturního a historického bohatství naší země a podpora cestovního ruchu.

"Cílem zřízení expertních skupin je prohloubení dialogu o jednotlivých klíčových tématech prezentace České republiky v zahraničí. Tímto krokem chceme dosáhnout zapojení širšího okruhu odborníků v jednotlivých oblastech a dosáhnout tak ještě efektivnější prezentace naší země," uvedla náměstkyně Anita Grmelová.

První výstupy z práce expertních skupin by měly být představeny na příštím zasedání Komise pro jednotnou prezentaci České republiky v zahraničí v polovině března 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky podepsal sedm zákonů

7:33 Hrad: Prezident republiky podepsal sedm zákonů

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 3. dubna 2020 těchto sedm zákonů: